Donanım

LG, Quick Voice ile Siri ve S Voice'e kafa tutmaya geliyor!

LG akıllı telefonların ses kontrol uygulamalarına LG Quick Voice ile hemen işe koyuldu.

LG, Quick Voice ile Siri ve S Voice'e kafa tutmaya geliyor!

Akıllı telefonların günden güne çığır açarak geliştiği bir çağda yaşıyoruz. Telefonların geliştiği sektörde uygulamaların da git gide gelişmesi bekleniyor doğal olarak. Bu alanda ilk asistan uygulaması için adım atan Apple, Siri ile milyonlarca kişinin beğenisini kazanmayı başarmıştı. Özellikle iOS 6'nın çıkmasıyla Siri'deki gelişmeler dikkat çekti. Apple'dan hemen sonra muhteşem akıllı telefonu, yeni amiral gemisi Galaxy S3 ile Samsung, S Voice'ı tanıttı ve piyasaya sürdü. Ancak hala tam anlamıyla bu konuda hatasız bir uygulama bulunmuyor. LG ilk defa akıllı telefonlarında kendi ses kontrol uygulamasını yapacak.

Apple’s Siri ve Samsung’in S Voice 'e rakip olup olamayacağı ise merak konusu. Sistem LG Optimus Vu ile Haziran sonlarında sahneye çıkıyor. Aramaları ve mesajları kontrol ediyor,takvim,internet araştırması ve daha bir çok özellik bulunuyor.

1340186492_lgquickvoice1-580x397.jpg

Siri ve S Voice uygulamalarındaki gibi parça parça olan konuşmaların bütünleştiğinde doğal olması sağlanmaya çalışılmış. LG You Tube'tan video araştırılırken tüm bir cümlenin araştırılabileceğini,sonuçların yeterli esneklikte verileceğini savunuyor.

Bunlara ek olarak harita kontrolü,alarm ve hava durumu kontrollü sistemin ilk olarak Kore marketlerinde uygulanacağı belirtildi. LG Optimus LTE II Quick Voice ile Haziranda Kore'de. LG'nin Yeni sanal asistanı hızlı bir erişim yeteneği içeriyor. İlk olarak Optimus Vu ve Optimus LTE 2'de kullanılacak olan uygulamanın,aynı zamanda Android 4.0'a kavuşmasıyla çakışması gözlerden kaçmadı.

Yorumlar
Misafir
LG güzel işler yapmaya başladı sonunda
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.