Donanım

LG yeni katlanabilir ekran teknolojisini tanıttı!

LG, cam gibi sert yeni katlanabilir ekran teknolojisini tanıttı. İşte tüm detaylar.

LG yeni katlanabilir ekran teknolojisini tanıttı!

LG Electronics akıllı telefon işinden çekilmiş olabilir, ancak diğer tüm sektörlerde hala söz sahibi. Şirket şimdi, ekran kapaklarını cam kadar sert, plastik kadar esnek hale getiren yeni bir katlanabilir ekran malzemesi geliştirdiğini duyurdu.

Katlanabilir telefonlar tekrar gündemde. 2000'li yılların başlarında moda olan teknoloji şimdi tekrar kullanılıyor. Özellikle Samsung'un piyasaya sürdüğü katlanabilir cihazlar sektörün en popülerleri diyebiliriz. Katlanabilir cihazlara ilgi artınca haliyle hem dayanıklı hem de güçlü katlanabilir ekran teknolojisine ihtiyaç doğuyor LG de bu konuda kendi teknolojisini geliştiriyor diyebiliriz.

LG, dayanıklı katlanabilir ekranlarını tanıttı

LG yeni katlanabilir ekran teknolojisini tanıttı! - Resim : 1

LG, akıllı telefon pazarından çekildi. Ancak şirket hala kendini kanıtlayacağı farklı alanlarda gelişmeye devam ediyor. Bu alandan birisi de katlanabilir ekran teknolojisi. LG, kullandığı malzeme ile daha iyi dayanıklılık sağlayacak, plastik benzeri, ısıya dayanıklı ince bir panel oluşturabilecek. Sadece bu da değil, LG ürettiği herhangi bir panelin 200.000 kata kadar dayanabileceğini iddia ediyor. Bunun da ötesinde, yeni malzeme ekranların hem içe hem de dışa doğru katlanabilmesini sağlayacak.

Başkan Yardımcısı ve Gelişmiş Malzemeler Bölüm Lideri Chang Do Ki'ye göre Gerçek Katlanır Pencere, müşterilerin günümüzün katlanabilir ürünlerinde bulduğu sorunları (kırışıklıklar ve dayanıklılık) çözmeye yönelik bir adım olacak. Yeni teknoloji önce cep telefonlarında görünecek ve daha sonra dizüstü bilgisayarlar ve tabletler ile takip edecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.