Donanım

LUMOback bel ağrılarınıza çözüm buluyor!

LUMOback yepyeni bir teknoloji sunuyor!


Akıllı bir sensöre sahip bu cihaz Andrew Chang tarafından Kickstarter için tasarlanmış Kickstarter'da yayınlanmasının ardından 100,000 dolar hedefine ulaşmıştır. Fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi bele takılan bu sensörün bir çok işlevi bulunuyor.

8.5mm inceliğinde olan LUMOback yaklaşık bir kredi kartı boyutlarında. Bu sensörün bir titreşim motoru, iOS bağlantılı Bluetooth 4.0 ve Li-Ion bataryası bulunuyor. Batarya size yaklaşık 4 gün kullanım sunar. Dış kısmında tekli bir tuş, LED ve mikro-USB girişi bulunuyor.

1342253110_resim3.jpg

Donanımı daha ilgi çekici bir yapıya sahip olabilir fakat yazılımı oldukça kullanışlı. Bluetooth aracılığıyla iOS sistemine bağlanan sensör yürüdüğünüzü, koştuğunuzu, oturduğuuzu, kalktığınızı ya da yerde uzandığınızı algılıyor. Otururken eğer beliniz eğri bir şekilde oturuyorsanız hafif bir alarm veriyor.

1342253025_resim1.jpg

Uzanırken sağ, sol kısma ya da midenizin üzerine uzanıp uzanmadığınızı anlayabiliyor. En güzeli de bu kemer nasıl hissettiğinizi gösterebiliyor.

1342253068_resim2.jpg

Ayrıca sosyal paylaşım bağlantısı da içeriyor ve arkadaşlarınızla durumunuzu paylaşmanızı sağlıyor.

1342253246_resim13.jpg

Andrew ve arkadaşları bu son teknoloji cihazla ilgili çalışmalarını hala devam ettiriyor. Bu cihazın fiyatının da yaklaşık 100-125 dolar civarında olacağını belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.