Donanım

MacBook Pro tarih mi oluyor?

Apple, kendisine büyük başarılar kazandıran efsane bilgisayarını tarihe mi gömüyor?

MacBook Pro tarih mi oluyor?

Bir kaynaktan alınan bilgilere göre, Apple'ın MacBook Pro kadrosunu kademeli olarak ortadan kaldırmaya hazırlandığı söyleniyor. İlk aşamada, 15 inç MacBook Pro'ların yerini Apple'ın, Nisan ayında tanıtmayı planladığı 15 inçlik MacBook Air'lar alacak.

1331972834_macbook-pro32087.jpg

Yeni çıkacak olan MacBook Air'lerin yeni modellerinin ultra ince olacağı konuşuluyor. Mevcut modellerde olduğu gibi portlar iki yana dağıtılacak ve optik sürücünün yanı sıra Ethernet portu da olmayacak.

AppleInsider'ın Şubat ayında yayınladığı haberde de 2012 model MacBook Pro'ların yeniden tasarlanacağını ve popüler süper ince Air tasarımının olacağına yer verilmişti. 17 inçlik MacBook Pro modelinin de bu revizyona uğraması bekleniyor.

1331972859_yeni-macbook-air.jpg

AppleInsider'dan Katie Marsal yaptığı açıklamada: "Yeniden tasarım görecek ilk model 15 inçlik olacaktır, onun ardından da 17 inçlik modelde değişikliğe gidilir. Apple bunun aynısını 2008 sonunda ve 2009 başında 3 ay arayla 15 ve 17 inçlik modellerin yenilenmiş sürümlerini çıkararak yapmıştı." Dedi.

Apple henüz bu iddiaları onaylamadı. Bundan sonra piyasaya sürülecek olan laptop'larının neredeyse kesin olan özellikleri, Intel Ivy Bridge işlemci ve yüksek sistemlerde Nvidia Kepler GPU olacak. Düşük sistemlerde ise güçlü GPU kullanılmayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.