Donanım

MacBook'lara retina ekran geliyor

Apple, retina ekranı MacBook'lara getiriyor.


Apple'ın iOS cihazlarında sunduğu, göz alıcı netlik sağlayan Retina Display (Retina ekran) artık MacBook'larda da kullanılabilir.

1332682834_retina-display-macbook-pro.jpg

Apple'ın son duyurduğu Mac OS X 10.8 Mountain Lion içerisinde yer alan ve normalin  iki katı değerde çözünürlüğe sahip uygulama ikonları olarak gösterilmesi Retina Display (Retina ekran) artık MacBook'larda da kullanılabilir olasılığın arkasında yatan delil olarak gösteriliyor.

Ürünlerde inç başına tam 264 piksel düşmesi, Apple dendiğinde hepimizin aklına ilk olarak canlı renklere sahip parlak ekranlar getiriyor.

Apple'ın retina ekrannı iPhone ve iPad'de kullanması bu cihazların hedef kitle arasında oldukça popüler olmalarına sebep oldu.

Görünüşe göre Apple, satış rakamlarını yükseltmek için bu teknolojiyi MacBook bilgisayarlarında da kullanmayı amaçlıyor. Apple'ın retina ekranları MacBook'lara getirmesi, özellikle Photoshop gibi görsel performansa gerek duyan uygulamaların kullanımı daha keyifli ve kolay hale gelebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.