Donanım

Meta, Apple'dan önce davrandı, Apple Glass beklerken Meta Glass geliyor

Meta, yakında yoğunlaşacak AR alanında Apple'ın ve diğer yeni girenlerin önünde kalmak için Magic Leap'e dönebilir.

Meta, Apple'dan önce davrandı, Apple Glass beklerken Meta Glass geliyor

Financial Times'a göre, iki şirket çok yıllı bir IP lisanslama ve üretim anlaşması imzalamak için görüşmelerde bulunuyor. Müzakerelerle ilgili ayrıntılar az ancak kaynağa göre potansiyel bir ortaklığın ortaklaşa geliştirilen bir kulaklık üretmesi beklenmiyor. Bunun yerine, bir anlaşma Magic Leap'in Meta'ya optik teknolojisinin bir kısmına erişim sağlamasına olanak verebilir.

Ortaklık ayrıca, Meta cihazlarının üretimine yönelik başlangıç ​​yardımını görebilir ve böylece teknoloji devinin, ABD şirketlerinin Çin'e olan bağımlılıklarını azaltmaları için daha fazla baskı olduğu bir zamanda, yurt içinde daha fazla VR kulaklık üretmesine izin verebilir.

Meta, Apple'dan önce davrandı, Apple Glass beklerken Meta Glass geliyor - Resim : 1

Meta, Apple'dan önce davrandı, Apple Glass beklerken Meta Glass geliyor

Magic Leap, Financial Times'a ortaklıkların "Magic Leap için önemli bir iş kolu ve büyüyen bir fırsat" haline geldiğini söyledi. Ayrıca, “Magic Leap için Sırada Ne Var?” başlıklı bir blog yazısında CEO Peggy Johnson, geçen yılın sonlarında şirketin “IP'mizi lisanslamak ve optik üretmek için patentli üretim sürecimizi kullanmak için endüstri genelinde inanılmaz miktarda ilgi gördüğünü” söyledi.

Raporun zamanlaması birkaç nedenden dolayı dikkate değer. Meta, CEO Mark Zuckerberg'in bilgi işlemin geleceğine yönelik vizyonunu gerçekleştirmek için harcadığı onca para karşılığında bir şeyler göstermesi için yatırımcıların baskısı altında. Şirket, birkaç yıl daha tüm metaverse projelerinden kar elde etmeyi beklemiyor. Aynı zamanda, Reality Labs bölümünde yılda yaklaşık 10 milyar dolar harcıyor. Ayrı olarak, Apple'ın önümüzdeki ay şirketin WWDC geliştirici konferansını düzenlediğinde AR kulaklık pazarına girmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.