Donanım

Microsoft AirPods rakibi üretebilir!

Teknoloji devi Apple’ın kablosuz kulaklık modeli AirPods’a bir rakip de Microsoft’tan gelebilir. Microsoft’un bu konuda ciddi çalışmalar yürüttüğü belirtiliyor.

Microsoft AirPods rakibi üretebilir!

Edinilen bilgilere göre Microsoft’un kablosuz bir kulaklık modeli üzerinde çalıştığı ve bu modelle Apple’ın kablosuz kulaklık modeli AirPods’a rakip olmak istediği öğrenildi.

Microsoft AirPods rakibi üretebilir!

Apple tarafından piyasaya sunulan kablosuz kulaklık modeli AirPods kullanıcılar arasında çok tercih edilen bir ürün olmayı başardı. Firma bu ürününü ilk olarak piyasaya sunduğunda siparişleri yetiştirmekte bir hayli zorlanmıştı. Apple kablosuz kulaklık modeli AirPods ile şuana kadar büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı fakat diğer firmaların bu kulaklık modelinin yükselişini durdurmayı planladıkları ve bu yönde çalışmalar yürüttükleri bilgilerine ulaşılıyor. Microsoft’un da bu firmalardan biri olarak AirPods’a rakip  kablosuz bir kulaklık üreteceği duyuldu.

Firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilerde, Microsoft’un Morrison kod adı ile kullanıcılara sunacağı kablosuz kulaklık modelinin Surface Buds isminde olması bekleniyor. Firma kullanıcılarına sunduğu 349 dolar değerindeki Surface Headphones ile yakaladığı popülerliği, bu yeni kablosuz kulaklık modelinde sürdürebilmek açısından, modelin kullanıcılar için kolay taşınabilir bir kulaklık olması için çalışmalar yürüttüğü öğrenildi. Tıpkı AirPods’da olduğu gibi Microsoft’un da yeni kablosuz kulaklığının şarj özellikli bir taşıma haznesine sahip olacağı düşünülüyor. Firma tarafından bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, kulaklığın nasıl bir görünüme sahip olacağı konusu ise şimdiden teknoloji sevenleri heyecanlandırmışa benziyor. Piyasaya sunulan birçok farklı kablosuz kulaklık modeline göre yüksek kaliteli bir seçenek oluşturacağı düşünülen bu kulaklık modelinin fiyatının 200 dolardan ucuz olacağı kullanıcılar tarafından pek düşünülmüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.