Microsoft, akıllı telefonunuzu PC'niz için bir webcam'e dönüştürecek

Microsoft'un Windows'a Bağlan uygulaması ile artık akıllı telefon kamerasını PC'nizde bir webcam olarak kullanabileceksiniz. Bu yenilik, evden çalışma deneyiminizi kökten değiştirebilir.

Microsoft, akıllı telefonunuzu PC'niz için bir webcam'e dönüştürecek

Microsoft'un Android 14 ile çalışan amiral gemisi akıllı telefonlar için sunduğu Microsoft Phone Link, daha önce Microsoft Your Phone olarak biliniyordu ve oldukça işlevsel bir araçtır. Bu yazılım, Android telefonlar için Windows'a Bağlan uygulaması ve Windows cihazları için Telefon Bağlantısı uygulamasını içeriyor. Windows'a Bağlan uygulamasının geliştiricileri, Android Authority ekipleri tarafından keşfedilen kodlara göre yeni bir özellik üzerinde çalışıyorlar. Bu yeni özellik, Windows'a Bağlan uygulamasını kullanarak akıllı telefonunuzun kamerasını PC'nizde bir web kamerası olarak kullanmanızı sağlayacak.

Microsoft, akıllı telefonunuzu PC'niz için bir webcam'e dönüştürecek

Windows'a Bağlan'ın bazı özellikleri belirli cihazlarla sınırlı olsa da, bu yeni yeteneğin Windows'a Bağlan yüklü tüm telefonlarda kullanılıp kullanılmayacağı henüz net değil. Microsoft'un Windows'a Bağlan uygulaması, akıllı telefonunuzun kamerasını PC'niz için bir web kamerasına dönüştürebilir. Microsoft'un Android uygulaması Windows'a Bağlan v1.23102.190.0'da yer alan kodlar, şirketin Android telefonunuzdan Windows PC'nize video aktarımını sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bu, onun bir web kamerası olarak işlev görmesini sağlayacak.

Tabi bu yenilik bir taraftan uygulamanın popülaritesini arttırırken diğer bir taraftan ise kullanıcıların telefonlarından daha fazla faydalanmalarının önünü açacak. Bakalım bu yenilik hakkında önümüzdeki günlerde neler göreceğiz.