Donanım

Microsoft Apple ile dalga geçti! Kavgada söylenmez bu!

Microsoft yeni bilgisayarı Surface Pro 7 için yayınladığı reklamı ile direkt ve net olarak Apple'a gönderme yaptı. MacBook Pro ile karşılaştırılan Surface Pro 7 sözde çok iyiymiş...

Microsoft Apple ile dalga geçti! Kavgada söylenmez bu!

Firmalar arasındaki rekabette göndermelerin olması tatlı sert mücadeleye güzel bir hava katıyor. Özellikle Samsung cephesinin Apple'a göndermeler yapıp sonrasında Apple'ın yolunu izlemesi bizleri güldürmeyi başarmıştı. Şimdi ise Microsoft cephesinden Apple'a göndermeli bir reklam geldi. 

Bildiğiniz gibi Microsoft, bilgisayar sektöründe Surface serisi ile boy gösteriyor. Kendine has bir kitlesi olan ve gerçekten de en stabil Windows deneyimini sunan bu aileye geçtiğimiz günlerde Surface Pro 7 adını taşıyan bir üye eklenmişti. Microsoft da bu modeli için bir reklam çekmeye karar verdi.

Ancak Microsoft reklamında direkt olarak Apple'ın Intel işlemcili eski MacBook Pro'su ile kıyaslama yapma gibi bir gaflete düştü. Dokunmatik ekrana sahibiz ve daha ucuza satıyoruz diye vurgu yapan Microsoft maalesef ki kağıt üzerindeki bu basit hamleler ile kullanıcıları etkileyemedi.

Windows'ta çalışan uygulamalar maalesef ki macOS'teki gibi stabil ve hızlı değil. Yani bir videonun render'ını Mac modellerinde daha hızlı alabiliyorsunuz. Ayrıca Microsoft'un karşılaştırmış olduğu cihaz Intel işlemcili MacBook Pro modeli. Yeni Apple M1 işlemcili MacBook Pro ile Windows PC kıyaslanamaz. Çünkü ARM tabanlı Mac'ler performans konusunda tüm rakiplerini solda sıfır bırakıyor.

Firmalar kendi ürünlerini rakip firmanın ürünleri ile kıyaslamadan önce ölçüp tartması gerekiyor. Microsoft'a bu aklı kim verdi bilinmez ama maalesef ki bu anlamsız kıyaslama reklamı ile Surface Pro 7'yi satmak çok zor.

Surface Pro 7, 1 TB depolama ve 16 GB RAM istiyorsanız fiyat 2.299 dolardan satılıyor. 2 TB depolama ve 16 GB RAM konfigürasyondaki Apple M1 işlemcili dünyanın en hızlısı MacBook Pro ise 2.299 dolara satılıyor. Yani Microsoft 4 GB RAM'li baz modelini örnek göstererek biz daha ucuzuz diyor.

Yorumlar
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Microsoft işini çok iyi biliyor. Hele ki Microsoft Windows 10 guncelleme server e yapay zeka destekl olduğu için PC nizi sizden çok iyi tanıyor. Gerekeni yapıyor. Girdiğiniz her anahtarı PC nizin adına yedekliyor bugüne kadar kaç tane Windows 10 aktivasyon anahtarı kullandığınızı stokluyor. En iyisi mi internet ten Windows 10 anahtarını satın alın takipten kurtulun. Windows 10 aktiflestirildi yazısınin çıktığı yerde Microsoft yazısını görün.
Cevapla
B.O.H.1967
Surface Pro 7 Microsoft Windows :)
Cevapla
Cem
Bakın ilk defa bu siteden haber okuyorum. O da tesadüfen sol sekme ile oldu. Fakat böyle haber üslubu olmaz. Yendi geçti tokatladı vs. Bakın fiyatı aynı olsa bile seçim olsa birçok kişi sırf Windows için surface seçebilir. Siz bakmayın stabil arm işlemci vs. Diyenlere...
Cevapla
B.O.H.1967
Intel işlemcili mac Pro kullanıcılarını hedeflemiş eskiyi bırakın Surface Pro 7 ye geçin demek istemiş. Şahsen cepte para olsaydı Surface Pro 7 yi hemen satın alırdım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.