Donanım

Microsoft yeni reklamlarında Apple'ın dizüstü bilgisayarı MacBook Air'ı hedef aldı

Microsoft yeni Surface 3 bilgisayarı için çektiği reklamda Apple MacBook Air ile alay etti

Microsoft yeni reklamlarında Apple'ın dizüstü bilgisayarı MacBook Air'ı hedef aldı

Microsoft'un dizüstü tablet bilgisayarı Surface şimdiye kadar başarısız olan bir projeydi ve açıkçası bu bağlamda rafa kaldırılmasını bekliyorduk ama dünyanın en büyük yazılım devi bu konuda söyleyecek son bir sözü olduğunu belirtti ve Surface 3 ile karşımıza çıktı.

Bu kez tam anlamıyla "olmuş" dediğimiz Surface 3 hem donanımı hemde yazılımı ile önceki nesilde yaşanan tüm eksiklerini gidermişti. Bunun kullanıcılara daha iyi anlatmak adına Microsoft 3 adet yeni reklam filmi yayınladı. 

Microsoft reklam filmlerinde Apple'ın MacBook Air'ını hedef alıyordu. İlk reklamda MacBook Air'ın bir işi yapmak için birden fazla araca ihtiyacı olabileceğinin altı çizilirken Surface 3'ün herşeyi aynı ekranda yapabildiğinin altı çizilmiş.

İkinci reklamda ise donanım öne çıkartılarak Surface 3'ün dokunmatik ekranı ve kalem özelliği oldukça ironik bir şekilde bizlere anlatılmış.

Üçüncü reklamda ise 2 ürününü güçleri karşılaştırılmış. Bu videoda Surface 3'ün tam sürüm Photoshop'u nasıl çalıştırdığını anlamak ise bizim için biraz zor oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.