Donanım

Microsoft'tan iPad'e rakip tablet geliyor!

İddialara göre Microsoft, Apple'ın iPad'ine rakip olacak bir Windows RT destekli bir tablet tanıtacak.

Microsoft'tan iPad'e rakip tablet geliyor!

Microsoft, önümüzdeki hafta Hollywood'da bir etkinlik düzenleyecek. İddialara göre düzenleyeceği bu etkinlikte Microsoft, Apple'ın iPad'ine rakip olacak bir Windows RT destekli bir tablet tanıtacak.

1339772171_willbemicrosofttabletpc.jpg

Teknoloji pazarında büyük bir etkiye sahip Apple'a karşı Microsoft'un planları da tüm hızıyla devam ediyor. Söylentilere göre Microsoft, iPad'e karşı Windows RT destekli bir tableti piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Zaten Microsoft'un 18 Haziran Pazartesi günü Los Angeles'ta gizli bir etkinlik düzenleyeceği biliniyordu. Firmanın bu etkinlikte büyük bir duyuru yapacağı da söyleniyordu. Ama duyurunun ne olacağını Microsoft, sır gibi saklıyordu.

Ancak bazı kaynaklardan gelen iddialara göre Microsoft, Apple'ın iPad'ine rakip olabilecek bir tablet üretecek ve piyasaya sürecek. Windows RT (Windows 8'in bir versiyonu) tabanlı olarak çalışacağı ve ARM mikroişlemci ile üretileceği ise bu iddiaların içinde yer alıyor.

Bu iddialara Microsoft'un yetkilileri bir açıklama yapmadı. Artık bu haberin doğruluğunu anlamak için etkinliğin yapılmasını bekleyeceğiz.

Yorumlar
Misafir
photoshop a bakarmısın ya tabletin ekranına xp işletim sistemini yapıştırmışlar resmen komedi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.