Donanım

Microsoft'un akıllı saati akıllı bileklik oldu

Yeni gelen bilgilere göre Microsoft akıllı saat değil akıllı bileklik üzerinde çalışıyor.


Son günlerde Microsoft’un akıllı saat üzerinde çalıştığı bir süredir gündemden düşmüyordu. Yeni gelen haberlere göre ise dev yazılım şirketi saat değil, tamamen spora odaklanmış bir bileklik zerinde çalışıyor.

Şimdiye kadar gelen bilgilere göre saat Spekülasyonlara göre Microsoft’un akıllı bilekliği, 11 sensörün yanısıra, kronometre, çoklu platform desteği ile bandın alt tarafında bir ekrana sahip olacak. Bileklik çapraz platform uyumluluğu ile açık API'leri sayesinde iOS, Android ve Windows Phone üzerinde de çalışacak.

Microsoft’a yakınlığıyla bilinen blog yazarı Paul Thurrott’un bildirdiğine göre ise şirket akıllı saat değil akıllı bir egzersiz bilekliği geliştiriyor. Kalp hızı sensörü gibi sağlık açısından gerekli özelliklere sahip olacak olan saat, akıllı telefon veya tabletinize kablosuz olarak sağlık bilgilerinizi gönderecek ve orada analiz edilecek. Microsoft’un bilekliği Ekim ayında tanıtacağı söyleniyor.

1404595073_microsoft.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.