Donanım

Mining çılgınlığı büyüdükçe büyüyor!

Bitcoin gibi sanal paralar kazanmak amacıyla gerçekleştirilen Mining furyası, anakartlara sıçradı. Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden Biostar da, söz konusu alana yatırım yapma kararı aldı.

Mining  furyası artık anakartlarda!

Bitcoin ve türevi kripto para üretmeye "mining" ismi veriliyor. Sanal madencilik, bilgisyarın gücünü kullanarak işlemi gerçekleştirme, sistem ağını koruma ve sistemdeki her kullanıcıyı senkronize hale getirme işlemi anlamları ile tanınıyor.

Kripto para  üretiminde  kesinlikle iyi bir işlemciye ve ekran kartına sahip olmanız gerekiyor. Yakın süreçte ekran kartı madenciliği, işlemci madenciliğinin ötesine geçmiş durumda. 

Mining çılgınlığı büyüdükçe büyüyor! - Resim : 1

Ekran kartları, Bitcoin madenciliğinin yapılabilmesi için gerekli olan mantıksal problemleri çözme amacı ile kullanılıyor. Söz konusu mimari, işlemcilere kıyasla çok daha verimli bir mimariye sahip. 

Dünyaca ünlü yonga üreticisi Biostar ise, "Madencilik" mimarisini anakart yapısına uyarlama niyetinde. Biostar'ın "mining" teknolojisini destekleyen anakartı Colorful C.B250A-BTC PLUS V20 resmi olarak duyuruldu. 6.nesil Skylake ve 7.nesil Kaby Lake mimarisini destekleyen anakart; DDR4 SO-DIMM, 6 pin PCI-Express I/O ve LGA 1151 teknolojilerine destek veriyor. Anakartın en geç Nisan ayında satışa sunulması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.