Donanım

MIUI 13 testleri bu popüler cihaz için başladı!

MIUI 13 çalışmaları son hız devam ediyor. Sürekli olarak yeni cihazlarda test tutulan MIUI 13 bu popüler cihaz için de testlere başladı. İşte detaylar.

MIUI 13 testleri bu popüler cihaz için başladı!

Redmi Note 8, tartışmasız bugüne kadarki en iyi Redmi Note modellerinden biri. Cihaz, raf ömrü boyunca defalarca en çok satan modellerden biri olmuştu. Ne yazık ki popülaritesine rağmen daha yavaş yazılım güncellemeleri almasıyla biliniyor. Ancak neyse ki bu model için de MIUI 13 testleri başladı.

Cihaz MIUI 13'e dahili olarak eriştiği için Xiaomi bu model için de test yapmaya başladı. Xiaomiui tarafından hazırlanan bir rapora göre Xiaomi, 24 Kasım'da Redmi Note 8 için haftalık MIUI Beta programını kapattı. Ancak şirket, test amacıyla dahili MIUI yapılarını yayınlamaya devam etti.

MIUI 13 testleri bu popüler cihaz için başladı!

MIUI 13

Redmi Note 8 için bu dahili MIUI Beta kanalı şimdi MIUI 13'e yükseltildi. Ancak Android sürümü Android 11 olmaya devam ediyor. Bu, Redmi Note 8'in gelecekte MIUI 13 güncellemesi için uygun olacağını gösteriyor. Daha pahalı bir model olan Redmi Note 8 Pro, MIUI'nin bir sonraki yinelemesini de alacak. Ancak şimdilik Pro cihaz için MIUI 13 derlemesi yok.

Hatırlatmak gerekirse Redmi Note 8, 2019'da Android 9.0 Pie tabanlı MIUI 10 ile çıkış yaptı. Yalnızca MIUI 11 ve MIUI 12'ye değil, aynı zamanda Android 10 ve Android 11'e de güncellendi. MIUI 13, son büyük yazılım güncellemesi olacak.

Yorumlar
Mavi
Salam telefon ekranı yanması necə olur?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.