Donanım

Motorola'dan 200 MP kamera, 144W şarj özellikli amiral gemisi geliyor!

Ice Universe tarafından paylaşılan bir iddia,  Lenovo’nun sahibi olduğu Motorola'nın oldukça yüksek özellikler barındıran bir telefon üzerinde çalıştığını ortaya koydu.

Motorola'dan 200 MP kamera, 144W şarj özellikli amiral gemisi geliyor!

Yeni bir sızıntı, "Frontier" kod adlı gizemli bir Motorola amiral gemisini detaylandırıyor. Bu cihaz yakın zamanda duyurulan Edge X30'un hemen ardından gelecek gibi görünüyor. Cihazın iddia edilen bazı özellikleri ise oldukça etkileyici. Örneğin; 200 MP kamera, Snapdragon Gen 8 ve 144W hızlı şarj gibi özellikler.

Motorola'dan 200 MP kamera, 144W şarj özellikli amiral gemisi geliyor!

Akıllı telefon pazarında rekabet her geçen gün daha da kızışıyor. Batarya kapasiteleri artarken, hızlı şarj süreleri kısalıyor. Kamera çözünürlükleri, adeta klasik fotoğraf makinalarını çağın gerisinde bırakırcasına artıyor. Elbette rakamların yüksek olması, her zaman daha iyi oldukları anlamına gelmiyor. Bu anlamda cihazların performanslarına büyük ölçüde etki eden yazılımlar da büyük önem taşıyor. Ancak rakamlar yüksek olduğunda elbette heyecan veriyor. Örneğin 200 MP çözünürlükte bir kameradan bahsederken.

Son olarak ünlü haberci olan Ice Universe tarafından paylaşılan bir iddia,  Lenovo’nun sahibi olduğu Motorola'nın oldukça yüksek özellikler barındıran bir telefon üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Bu özelliklere bakacak olursak; 6.67 inçlik kavisli, FHD+, 144Hz OLED ekran bulunduran cihaz, Snapdragon 8 yonga setine sahip olacak. Bu çipin 8GB RAM ve 128GB depolama veya 12GB RAM ve 256GB depolama ile eşleştirileceği belirtiliyor. Ayrıca Type-C bağlantı noktası üzerinden 144W'a kadar olması beklenen bu telefonun kablosuz olarak 50W'ın üzerinde şarj olacağının beklendiği ifade ediliyor.

Farklı bir iddia ise, 200MP kameranın önce Motorola marka bir telefon modelinde kulanılacak. Ardından Xiaomi tarafından gelecek yılın ikinci yarısında benimsenecek ve 2023 yılına kadar ise Samsung telefonlarda 200MP kamera kullanılmaya başlanacak.

Sizler 200 MP çözünürlüğe sahip kameralar için ne düşünüyorsunuz? Bir telefonda 200 MP çözünürlükte kamera sizin için ne derece önemli? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Abdurrahman
QHD+ ekran olsa daha iyi olurdu
Cevapla
Ilker
200 mp resmi paylaşmak acaba kaç gb🙄 önemli olan o 🤗
Cevapla
Dexter
Önemli olan sensör mp değil.
Cevapla
Anonim
Sensör değil o mercek
Yusuf
Bu motorolla telefon nezaman gelir turkiyeue
Cevapla
Yusufcan
Geldi bile haberin yok mu?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.