Donanım

Mouse devri tarihe karışıyor!

Leap Motion adlı cihaz ile birlikte Mouse ve Dokunmatik kullanım tarihe karışıyor!

Mouse devri tarihe karışıyor!

Bilgisayar kullanıcılarının belası mouselar gelişen yepyeni bir teknoloji ile tarih oluyor. Gelinen son teknoloji insan elinin dijital bir kontrol mekanizması olarak kullanılmasını öngören bir sistem ile geliyor.

Geliştirilen teknolojinin amaçlarına bakılacak olursa, günümüzde çok sık kullandığımız bilgisayarların uzaktan bir cihaz ile kullanımına son verilmek istenmedi. Fare yada dokunmatik ekran teknolojisinin son bulacağını öngören bu teknoloji ile birlikte müthiş bir deneyim insanları bekliyor olacak.

1338494611_dsc02069-1337907206.jpg

Kızılötesi ışıkla çalışan ve üç boyutlu bir kullanım alanı sağlayan bu teknolojinin ilk örneklerinden biri, Leap Motion isimli cihaz oldu.

http://www.teknolojinews.com
Dün piyasaya sürülen ürüne 69.99 dolara sahip olan kullanıcılar, bundan böyle, ellerini ve parmaklarını havada hareket ettirerek herhangi bir bilgisayara komut verebilecek.

1338494637_leap-motion.jpg

Bir paket sakız boyutundaki cihazı kullananlar, bilgisayarda zoom ve yön komutlarını gerçekleştirebilecek, ayrıca, hem yazı yazılabilecek hem de resim çizebilecek.
http://www.teknolojinews.com
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.