Donanım

Xperia PLAY için Android 4.0 ICS güncellemesi iptal oldu!

Sony kullanıcıları bu habere üzülecek!

Xperia PLAY için Android 4.0 ICS güncellemesi iptal oldu!

Dünyanın en iyi mobil cihazlarını üreten dev üretici firma Sony, mobil cihazları için aldığı hemen hemen bütün telefonlarına güncelleme sunarken geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklama ile birlikte Xperia PLAY için Ice Cream Sandwich güncellemesinin gelmeyeceğini duyurdu.

Sony'nin son zamanlarda hemen hemen tüm telefonları için çıkardığı Ice Cream Sandwich yani Android 4.0 güncellemesi için geçtiğimiz saatlerde ilginç bir açıklama geldi. Çok yakından tanıdığımız aslında daha çok oyun telefonu olarak bilinen Xperia PLAY'e gelecek olan ICS güncellemesini iptal edeceğini duyurdu.

1338489050_dhsexperiaplay.jpg

Yapılan açıklama ile birlikte Sony Xperia PLAY kullanıcıları büyük bir şoka uğradı diyebiliriz. Sony'nin neden böyle bir karara gittiğine hemen bakacak olursak, bildiğiniz üzre mobil cihazlar üzerine yapılan Android sürüm güncellemeleri telefonlarda eskiden rahatça oynanabilen oyunların güncellemeden sonra kasıntılara sebep olması, performansda düşüklük yaşanmasına sebep oluyordu. Sony oyun cihazı olarak tanınan Xperia PLAY telefonu için daha stabil bir gelecek düşündüğü için bu tarz bir karara varmış gibi görünüyor.

Yapılan blog açıklamasında Sony, "deneyimli geliştirici topluluklarından, gelişmiş kullanıcılardan ve oyun içerik sağlayıcılarından da benzer geri dönüşler aldıklarını" iddia etti ve yeni işletim sisteminin cihazda stabilite sorunları yaratabileceğini söyledi. Ayrıca şu sözleri de ekledi: "Bu örnekte de olduğu gibi, ICS güncellemesi stabiliteyi sağlamalı. Fakat biz kaliteli oyun deneyimini sağlamayı ön planda tutuyoruz." dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.