Donanım

MSI GTX 980Ti Lightning ile saat hızınızı kendiniz belirleyin!

MSI GTX 980Ti ile 1,3 GHz'e hazır olun...


Hızaşırtmada Mükemmellik: MSI GTX 980Ti Lightning

MSI, efsanevi Lightning serisi ekran kartları ailesinin son üyesini resmi olarak duyurdu. Mükemmellik için üretilen GeForce GTX 980Ti Lightning, çığır açan yeni teknolojisiyle önceki nesilden bu yana daha da geliştirilen, başarısı kanıtlanmış TriFrozr, Torx Fan, SuperPipe ve Military Class 4 bileşenleri bir arada sunuyor. GTX 980Ti Lightning için bir mühendislik harikası demek bile yetersiz kalabilir.

Üstün Termal Tasarım

MSI'ın termal tasarımdaki kabul edilmiş başarısı tartışılmaz. GTX 980Ti'de kullanılan geliştirilmiş TriFrozr tasarımı, 3 adet 90mm Torx fan ile hem geleneksel fan bıçakları, hem de ısı dağılımı için tasarlanan dispersiyon bıçaklarını bir arada sunarak kısa sürede büyük miktarda hava akımı üretirken aynı zamanda sessiz kalmayı başarıyor. 3 adet 8mm SuperPipe soğutma borusu, sıcaklığı çok daha hızlı ileterek 700W gücünde ısı dağılımına sebep oluyor.

Çift BIOS ve Geliştirilmiş Güç Tasarımı

Uç noktada hızaşırtmacılar, kart üzerindeki özel LN2 BIOS'u kullanarak hızaşırtma rekorlarına özel donanım değişimleri yapmadan ulaşabilirler. Sınırlandırmalar kaldırılarak ekran kartının kilitsiz gerçek potansiyeli ortaya çıkıyor. Geliştirilmiş güç tasarımı, diğer modellere göre çok daha fazla güç fazı kullanımı ile kartın her zaman ihtiyaç duyduğu güce ulaşmasını sağlıyor. Özel üretim, 10 katmanlı devre kartı üzerinde 12 GPU fazı ve 3 bellek fazı bulunuyor. 

Military Class 4 Bileşenler

Military Class 4 bileşenlerle donatılan MSI GTX 980Ti Lightning, en yüksek kalite ve kararlılık için tasarlandı. Bu bileşenler tarafısz bir laboratuvarda zorlu testlerden geçirilerek askeri standartlara sahip oldukları onaylandı. 60A güç fazlı DrMOS ile gerekli miktarda güç garantilenirken Hi-C CAP çekirdekler, Super Ferrite endüktör bobinleri ve Dark Solid CAP kapasitörler LIGHTNING ekran kartının mümkün olan en iyi performansta çalışmasını sağlıyor.

Tümleşik ve  tamamen kontrolünüzde

3x3 OC kitleri ile GTX 980Ti LIGHTNING'in kontrolü tamamen sizde. V-Check point voltaj kontrol noktaları ile GPU, Bellek ve PLL voltajlarını hatasız olarak ölçebilirsiniz. Triple Temp Monitor, GPU, bellek ve PLL sıcaklıklarını gerçek zamanlı olarak izleyebiliyor. Triple Overvoltage ise bu bileşenlera giden gücü arttırarak daha yüksek saat çarpanları elde edebilmenize olanak tanıyor. 

Mystic Light

Mystic Light ile kendi renk şemanızı yaratabilirsiniz. İster sisteminizin buz gibi soğuk, ister alev alev yanarcasına kıpkırmızı görünmesini sağlayabilirsiniz. Kontrol tamamen sizde. Renk paletinden istediğinizi seçerek sisteminizin tasarımını değiştirin. Hep aynı rengi kullanmaktan sıkıldınız mı? PC'nizdeki kolay kullanımlı Mystic Light yazılımı ile hemen başka bir renkle değiştirin; PC'nizin hep yepyeni görünmesini sağlayın! 

Teknik Özellikler

  GTX 980Ti Lightning
GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti
İşlemci sayısı 2816
Çekirdek saat frekansı 1304/ 1203 MHz
Bellek saat frekansı 7096 MHz
Bellek boyutu/tipi 6GB GDDR5
Bellek veriyolu 384-bit
Boyutlar/Ağırlık 330x140x53 mm/ 1365 g

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.