Donanım

Netbook'un sonu mu geliyor?

Toshiba'nın verdiği karara göre, artık ABD'de piyasaya yeni netbook sürmeyecek.

Netbook'un sonu mu geliyor?

Toshiba firması, teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden birisi. Şirket ABD'de netbook pazarından çekilme kararı aldığını açıkladı.

1338357949_notebook-servisi.gif

Tabletlerin çıkması ve cep telefonlarının neredeyse bir bilgisayar görevi yapması ile Netbook pazarı yavaş yavaş küçülmeye başladı. Son gelen haberlere bakılırsa önemli üreticilerden birisi Toshiba ABD pazarından çekiliyor. Toshiba'nın verdiği karara göre, artık ABD'de piyasaya yeni netbook sürmeyecek.

1338357966_hp-compaq-presario-notebook-tamiri1.jpg

Aslında geçtiğimiz Ocak ayında Toshiba, düzenlenen CES 2012 fuarında yeni netbook modeli NB510'u görücüye çıkarmıştı. Tanıtılan bu model sadece uluslararası pazarlarda piyasaya sürülecek. Toshiba firması,  ABD pazarında daha hafif, ancak daha pahalı olan Ultrabook'ları satmayı planlıyor.

Daha öncede Dell, Lenovo, Samsung ve Sony gibi üretici firmalar piyasaya yeni modeller sürmüyordu bazıları da artık netbook üretmeyeceklerini bildirmişlerdi. Hala netbook satışlarını sürdüren firmalar ise Asus, Acer ve HP, ancak netbook satış rakamları hiç iç açıcı değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.