Donanım

Nexus 10'a ait görüntü ortaya çıktı!

Google Nexus 10 tabletini düzenleyeceği etkinlikte tanıtacak mı?

Nexus 10'a ait görüntü ortaya çıktı!

Nexus 10 modelinin Samsung ve Google işbirliği ile geliştirildiği ve 29 Ekim tarihindeki etkinlikte tanıtılacağı tahmin ediliyor. Bu tahmine ise Picasa çevrimiçi fotoğraf deposunda çekilmiş bir görsel neden oldu.

Fotoğrafın 15 Ekim'de çekildiği görülüyor ve fotoğrafta sadece 2560 x 1920 piksel çözünürlük, Nexus 10 model adı, f/2.7 diyafram aralığı ve JVP12C yazılım versiyonu bilgilerine yer verilmiş.

1350715454_nexus-10-samsung.jpeg

Samsung, Tab modeli ile başarılı olmuştu ancak Tab 2'de aynı başarıyı gösterememişti. Galaxy Note 10.1 modelinin 4 çekirdekli ve 2GB RAM bellekli olarak piyasaya süren şirket önceki açığı bu tabletle kapatmayı başardı.

Daha önce Samsung'un asıl hamleyi 2560 × 1600 çözünürlüğe sahip bir tablet modeli ile yapacağı söyleniyordu. Söylentilere göre P10 kod adına sahip bir tablet üreteceği hakkındaydı. Ancak henüz resmi bir lansman duyurusu yapılmamıştı. Şimdi ise tahminler Nexus 10 modelinin bu tablet olacağı yönünde oldu.

Ayrıca cihazın, Samsung'un Cortex-A15 mimarisini temel alan Exynos 5 Dual çift çekirdekli işlemcisini kullanacağı da iddialar arasında yer alıyor. Nexus 10 yılın en güçlü tabletlerinden birisi olmaya aday olarak gösteriliyor. Google'ın 10 gün sonra düzenleyeceği etkinlikte daha fazla bilgi öğrenebileceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.