Donanım

Nexus 7'nin planda olmayan ekran sorunu!

Google'ın yeni gözbebeğinin ekran problemi ortaya çıktı!


Google'ın Nexus 7 tableti Android 4.1 işletim sistemiyle gelen ilk tablet olarak Google ve Asus'un bu yıl ki en büyük başarılarından oldu. Google 199$'dan satılan ve şimdiden yok satan cihazını geçtiğimiz haftalarda Google I/O konferansında duyurmuştu.

Fakat şimdi Google'ın göz bebeği tabletinde bazı sorunlardan şikayet ediliyor. Bazı Nexus 7 sahipleri Xda Developer Forum sitesinde cihazın ekranıyla ilgili bazı problemler olduğunu belirtiyor. Diğer bir deyişle ekranın plastik kapaktan çıktığını belirtiyorlar. Biraz baskı uygulandığında ilk aşamada ekranda bir çıtırtı hissediliyor. Zamanla ise bazı parçalarının plastik kısımdan ayrılmaya başladığını belirtiyorlar.

1342687517_backdoor-3.jpg

Xda üyelerinden ekranı arka kapağa sıkıştırarak vidaladığını belirtiyor. Diğer kullanıcılardan bir kaçı bu yöntemi uygulamış. Fakat bu tam bir çözüm olmadığı için tavsiye etmiyoruz.

1342687534_backdoor-2.jpg

Tavsiye edilen çözüm tabi ki yetkiliye başvurmak olacaktır. Tabletin şuanda stoklarda tükendiğini düşünürsek büyük bir problem oluşturuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.