Donanım

Nexus Q ertelendi!

Google müzik oynatıcısı için ön sipariş verenler zarar edecek.

Nexus Q ertelendi!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz ay konferansında yeni müzik oynatıcısı cihazını tanıtmıştı. Google Nexus Q'nun çıkış tarihini erteleme kararı aldı. Bu gelişme muhtemelen ön sipariş veren müşterileri kötü etkileyecek.

'dan kısaca bahsedecek olursak, bulut sistemiyle çalışan bir çeşit medya oynatıcıdır. Salonlarınızdaki müzik ve video deneyimini en üst sınırlara taşır. Google Play Music, Google Play Movies/TV ve YouTube'nin içeriklerine ulaşma imkanı sağlar. Tablet ve akıllı bilgisayarlarınız aracılığıyla kontrolü sağlanmaktadır.

1343791682_24250image.jpg

Duyurulmasının ardından bu cihaz tahminlere göre 300$ fiyatla satışa çıkacaktı. Nexus Q kendine özgü ara yüze sahip olmayan bir cihaz olmakla birlikte üretimi diğer bir çok teknolojik cihazın aksine Amerika'da yapılmıştır.

Google'ın cihazı erteleme sebebi olarak yaptığı açıklamada cihaz üzerinde önemli bir güncelleştirme yaptıklarını belirtiyor. Nexus Q'yu duyurdukları sırada tasarım ve donanımıyla tanıştığımız cihazı yazılımsal olarak da daha iyi hale getirmek için çalıştıklarını söyledi.

1343792142_nexusq.jpg

Nexus Q daha çıkmadan bir çok ön sipariş almış ve oldukça ilgi görmüştü. Google ayrıca gecikmeden dolayı özürlerini iletirken şimdiden cihazın gördüğü ilgi için teşekkürlerini sundu. Cihazın genel özelliklerine değinecek olursak 25W amp, AV ya da HDTV ile bağlantı), çift çekirdekli OMAP4460 ARM işlemci ve SGX540 grafik, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi, 16GB dahili hafıza, Mikro HDMI, TOSLink, 10/100 RJ45 ve Mikro USB girişi bulunmaktadır.

Alışılmışın dışında bu teknolojinin nasıl çalıştığını merak ediyor musunuz?

Google müzik oynatıcısı için ön sipariş verenler zarar edecek.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.