Donanım

Nikon, Samsung’un kamera birimini satın almış olabilir

Dijital kamera birimi bekleneni veremeyen Samsung son gelen haberlere göre kamera biriminin satışı için Nikon ile anlaştı.


Samsung’un dijital kamera biriminde nelerin yaşandığını şu süreçte kestirmek güç. Samsung’un 5 Ocak’a başlayacak CES 2016 fuarına çok güçlü bir kamera getireceği belirtildi. Bu iddiayı ortaya atan mirrorlessrumors sitesi bu defa Samsung’un kamera birimini Nikon’a satmış olabileceğini okuyucularına duyurdu.

1449210715_d3300nx300bw.jpg

Samsung''un kamera biriminde işler yolunda gitmediği aşikar. Son olarak İngiltere kamera satışlarını durdurmaya hazırlanan Samsung’un elinde 1 inç ve APS-C sensörlerin yanı sıra NX serisi lensler (aynasız kamera teknolojisi) gibi kamera kategorisi için önem arz eden donanımlar mevcut. Satın alım gerçekleştiği takdirde Nikon söz konusu donanımlar sayesinde uzman olduğu görüntüleme teknolojisini daha ileri noktalara taşıyabilecek.

İlginizi çekebilir; 

Samsung ve Nikon arasında daha önce gerçekleşen işbirliği, iki firmanın satın alım işlemi için anlaşmaya yakın olduğunu gösteriyor.  Sitenin iddiasına göre satın alım işlemci CES 2016 etkinliğinde açıklanacak. Samsung’un kamera biriminin akıbetini biz de merak ediyoruz ve konuya ilişkin gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.