Donanım

Nikon Z9 bomba gibi geldi

Marka Nikon Z9 yeni aynasız fotoğraf makinesini nihayet tanıttı. Aynasız model gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor.

Nikon Z9 bomba gibi geldi

Nikon ve Canon gibi fotoğraf makinesi üreticilerinin aynasız modellere yatırımları devam ediyor. Son yıllarda aynasız modellerini Z ailesi altında geliştiren Nikon, aileye yeni bir üye daha kattı: Nikon Z9.

Markanın bugüne kadar geliştirdiği en yüksek donanımlı model olan Nikon Z9, 45.7 Megapiksel çözünürlük sunan Full Frame sensör kullanan bir model. Görünüm olarak SLR modellere fazlasıyla benzeyen bu yeni aynasız 8K 30 fps video kayıt özelliği ile geliyor.

3.2 inçlik dokunmatik ve döndürülebilir ekranı bulunan fotoğraf makinesinde USB bağlantısı, USB'den şarj olabilme, Wi-Fi desteği mikrofon ve kulaklık çıkışları ve HDMI girişi bulunuyor. Üründe ek olarak standart bir ethernet bağlantısı da yer alıyor. Bu bağlantı yüksek boyutlu dosyaların aktarılması için kullanılıyor. 

Seri çekimde JPEG formatında saniyede 30 kare çekim yapabilen Nikon Z9'da bulunan OLED dijital vizör ise 3.69 Milyon piksel çözünürlükte. Gelişmiş özelliklere sahip olan fotoğraf makinesi RAW formatında saniyede 20 kare çekebiliyor.

Nikon Z9 Türkiye fiyatı

Üzerinde ikili CFexpress Type B kart yuvası bulunan fotoğraf makinesinin bu yılın sonlarına doğru satışa sunulacağı açıklandı. Fotoğraf makinesinin yurtdışı fiyatı ise sadece gövde için 5500 dolar olarak belirlendi. Nikon Z9 aynasız fotoğraf makinesinin Türkiye pazarına 60-65 bin TL bandından gelmesi bekleniyor.

Yorumlar
Efe
Hem özelliklere, hem de fiyata ağzım açık kaldı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.