Donanım

Nokia akıllı saat işine giriyor

Önümüzdeki yıl akıllı telefon dünyasına geri dönecek Nokia'nın hedefinde giyilebilir cihazlar da yer alıyor. Nokia'nın ilk ürünleri mart döneminde duyurması bekleniyor.


Nokia OZO VR kamerasıyla dijital medya sektörüne adım atan Nokia’nın hedefinde bu defa dijital sağlık dünyası var. Önümüzdeki yıl Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarla piyasaya geri döneceğinin sinyallerini veren Nokia, giyilebilir teknoloji ürünleri için de kolları sıvamış görünüyor.

1449470783_nokia-smartwatch-1.jpg

Nokia akıllı saat mart ayında çıkış yapacak

Nokia’ya yakın kaynaklardan Nokiapoweruser sitesinde yer alan habere göre Nokia, 2016’nın ilk çeyreğinde giyilebilir cihazlar kategorisine adım atacak. Bu kategoride ürün hattını akıllı saat, akıllı bileklik ve VR sanal gerçeklik gözlüğü oluturacak.

Birkaç ay içerisinde tanıtılması beklenen Nokia akıllı saat Android Wear işletim sistemiyle çalışacak. Akıllı saat ve bileklik sağlık ve sağlıklı yaşam ile ilgili içeriklere odaklanacak. Akıllı telefon dünyasına 2016 sonunda adım atacak Nokia’nın giyilebilir ürünleri ise mart döneminde çıkış yapacak. 

İlginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.