Donanım

Nvidia 4000 serisi için müjdeyi verdi

Nvidia şirketi Jensen Huang, RTX 40 serisi ekran kartları için mevcut modellerin fiyat politikalarında değişiklik yapılacağını duyurdu. Nvidia, gerçekleştirdiği etkinlikte mali raporunu açıkladı. Açılış konuşması yapan Nvidia CEO’su Jensen Huang, RTX 40 ailesi için müjdeyi verdi.

Nvidia 4000 serisi için müjdeyi verdi

2022’nin ikinci çeyreğinde yaklaşık yüzde 44’lük düşüş yaşayan Nvidia, pazar payını artırmak için yeni stratejiler üzerinde çalışıyor. Şirket, mevcut ekran kartları için fiyat düzenlemesi yapılacağını belirtiyor. Fiyat düzenlemesi, stokları azaltarak yeni nesil ekran kartlarına yer açmak için yapılacak.

Çalışmalar hızlandı

Konu hakkında açıklama yapan Huang, “Stratejimiz, satışları azaltarak önümüzdeki çeyrek için hazırlıklarımızı tamamlamak. Beklediğimiz mali durumdan ne yazık ki uzaktayız ve makro duruma bakıldığında pek iç açıcı değil. Yeni nesil ürünlerimizi sunabilmek için mevcut ekran kartlarımızdaki fiyatlandırma politikasında değişikliğe gittik.” ifadelerine yer verdi.

Amper’in şimdiye kadar ürettikleri en popüler GPU olduğunu belirten Huang, Steam‘de en popüler 15 oyun GPU’su arasında yer aldığının altını çizdi. Dünyanın en iyi ekran kartlarını ürettiklerini iddia eden Huang, gelecek yıl için yaptıkları planlara sadık kaldıklarını belirtti.

Huang, oyun tutkunlarının gelecek ay gerçekleştirilecek GTC 2022’de yeni nesil ekran kartlarının mimarisi hakkında daha fazla şey duyacağını belirtti. Görünüşe göre 19-22 Eylül arasında gerçekleştirilecek etkinlikte yeni nesil mimari tanıtılacak.

Nvidia, RTX 4090 modelinde GDDR6X teknolojisini kullanacak. 24 GB VRAM ve 384 bit veri yoluna sahip olacağı belirtilen model, performans konusunda iddialı olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.