Donanım

Nvidia, Samsung’a ait GPU patentlerini ihlal etti

ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu'nda görüşülen davada ilk karar açıklandı. İlk karar göre Nvidia, Samsung'a ait üç GPU patentini ihlal etmiş.

Nvidia, Samsung’a ait GPU patentlerini ihlal etti

Samsung ve Nvidia arasında geçtiğimiz yıldan bu yana devam eden patent davasında ilk karar verildi. ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC) tarafından yapılana incelemede Nvidia’nın Samsung’a ait üç mobil GPU patentini ihlal ettiği kararına varıldı. 

ITC tarafından verilen ilk karar sonrası Nvidia cephesinde hayal kırıklığı yaşanırken, şirket hisselerinde bir miktar düşüş yaşandı. Samsung cephesinde ise karara ilişkin bir yorum şimdilik gelmedi.

1450941007_samsung-vs-nvidia.jpg

ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu tarafından yürütülen davada nihai kararın birkaç ay içerisinde verilmesi bekleniyor.

ITC’ye göre Nvidia, Shield tabletlerde kullandığı mobil GPU’da Samsung’a ait üç patenti ihlal etti. Ticaret Komisyonu ayrıca Nvidia’nın karara itiraz hakkının bulunduğunu açıkladı. 

ITC’nin bu tür anlaşmazlıklar durumunda ürünlerin Amerika’da satışlarını durdurmak gibi bir yetkisi var. Dolayısıyla Nvidia ve Samsung anlaşma yoluna gitmezse söz konusu cihazların Amerika satışı askıya alınabilir. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.