Donanım

NVIDIA SHIELD Portable resmen onaylandı

NVIDIA yeni bir el konsolu üzerinde çalışıyor. NVIDIA SHIELD Portable 2'nin yaz döneminde açıklanması bekleniyor.

NVIDIA SHIELD Portable resmen onaylandı

NVIDIA, Tegra 4 işlemcisinden güç alan el konsolu Project Shield’ı yaklaşık iki yıl önce açıkladı. Katlanabilir ekranı ve Xbox 360 denetleyicisine benzer bir kontrol merkezinin kullanıldığı oyun tabanlı el konsolunda, 5-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekrana yer verildi. Android tabanlı el konsolu için kullanıcılar Tegra Zone  ve Google Play üzerinden içerik temin edebiliyor.

Bluetooth ve Wi-Fi sertifikaları, NVIDIA’nın Project Shield’in devam modeli üzerinde çalıştığını resmen onayladı. Daha önce bu yönde dedikodular yok değildi. Yayınlanan sertifika bilgilerine göre NVIDIA Shield Portable olarak adlandırılacak el konsolunda Bluetooth 4.1 bağlantısına yer verilecek. Cihazdaki bir diğer kablosuz bağlantı özelliği Wi-Fi 802.11ac olacak.

NVIDIA Shield Portable’ın teknik özellikleri henüz bilinmiyor. Ancak daha büyük ve çözünürlüğü artırılmış bir ekran, Android 5.0.2 işletim sistemi, 64-bit Tegra X1 işlemci muhtemel özellikler arasında yer alıyor. 

1427692931_nexus2ceebluetooththumb.png1427692939_nexus2ceewifithumb.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.