Donanım
NVIDIA'nın GeForce Partner Programı ilgi çekmedi

NVIDIA'nın GeForce Partner Programı ilgi görmedi

Dünyanın bir numaralı ekran kartı üreticisi NVIDIA'nın GeForce Partner Programı'na istenen katkı sağlanamadı.


NVIDIA, bazı iş ortakları ile yollarını ayırmak zorunda kalabilir. Zira NVIDIA'nın yıllardır birlikte çalıştığı Dell ve HP, uGeForce'n Partner Program uygulamasına katılmaya kesinlikle hevesli değil.

NVIDIA halen dünyanın en büyük ekran kartı üreticisi konumunda olabilir; lakin, HP Pavilion Gaming ve HP'nin OMEN ailesi ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayan ve daha makul ücret sunan AMD ile işbirliği yapmış durumda.

Şimdi de HP'nin olağandışı dizüstü oyun bilgisayarı Omen'a değinelim:

HP Pavilion; 6 çekirdekli 8th Gen Intel Core i7+ mimarisine bel bağlıyor. Cihazın SSD saklama alanı 256 TB ve 2 TB  arasında değişiyor. Yeni HP modelinin RAM mimarisi 32 GB RAM olarak belirlenmiş. Yeni dizüstü bilgisayar, Optane teknolojisine de tam destek veriyor. 16 GB of Intel Optane mimarisi neredeyse standarr. Bu yapı AMD Radeon RX 560X or NVIDIA GeForce GTX 1060 MAX-Q Design ile desteklenmiş tüm dizsütü bilgisayarlardan daha üstün.  

Masaüstü bilgisayarla meydan okuyan dizüstü bilgisayarlar:

HP ve Dell 15.6-inç'lik bilgisayarlar 144Hz 1080p, 60Hz 1080p ve 60Hz 4K display iledonatılmış durumda . HP Audio Boost teknolojisinin tüm nitmetlerinden faydalanabiliyorsunuz. Cihazda grafik yongası AMD 570X.

Gerek HP Omen, gerekse HP Pavilion muadillerine göre çok daha verimli  bağlantı özelliği sunuyorlar: Wi-Fi ve 2x2 anten günümüzün standartlarını karşılaşmak ve devasa kapasiteli veri transflerinden fazlasını sunuyorlar. Daha uygun fiyatli cihazlar ise AMD 560 serisi ile yetiniyorlar.

USB Type A, USB Type-C ve kart destekleri ile donanmış yeni AMD dizüstü bilgisayarların yıl sonuna kadar sarışa sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.