Donanım

Oculus 'dan Apple'a gönderme: İyi Bilgisayar Yapın!

Oculus Başkanı Palmer Luckey'den Apple'a beklenmedik çıkış


Geçtiğimiz yıl içinde Mark Zuckkerberg'in özel isteğiyle Facebook tarafından satın alınan Oculus firması sanal gerçeklik gözlüğü Rift ile teknoloji dünyasının gözbebeği olan bir firma. Geliştirdiği gözlük ve yazılım sayesinde gereçeğe en yakın sanal gerçeklik deneyimini sunan markaların başında gelen Oculus oldukça ilginç bir açıklamaya imza attı.

Oculus Başkanı Palmer Luckey yaptığı bir açıklama ile Apple'ın daha iyi bilgisayarlar yapması gerektiğini dile getirerek; "ne zaman gerçek bir bilgisayar yaparlar o zaman destek veririz" açıklamasında bulundu. 

"Kavgada söylenmez" deyiminin birebir yaşandığı bu cümle karşısında Apple'ın ne diyeceini tam olarak bilemiyoruz ama Oculus Başkanı Palmer Luckey'in pekte haksız olduğu söylenmez.

Apple kendi bilgisayarlarında kendi yazılımlarını kullanan bir firma. Kendi yazılımları ile en uygun donanımları kullanmayı alışkanlık haline getiren Apple'ın Oculus Rift'in grafik ihtiyacını karşılaması pekte mümkün görünmüyor. 

Şu anda ülkemizde 16 bin TL'ye satılan en gelişmiş Mac Pro'da 2 adet D500 garfik kartının Oculus Rift'in ihtiyacını karşılamasını beklemek hayalin bile ötesinde olacaktır.

1457084212_ekran-alintisi.png

Bundan dolayı da aslına bakarsanız Oculus Başkanı Palmer Luckey'e hak vermemek imkansız. Bakalım bu eleştirilere Apple'ın cevabı nasıl oalcak?

 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.