Donanım

Oculus Rift 75 milyon dolar değerinde!

İşte yeni bir teknoloji daha: Oculus Rift


Oculus Rift yeni bir proje ve alanında hızla ilerleyen değerler aldı. Bu yıl ki değerini 75 milyon dolara çıkaran projenin destekçisi Andreessen Horowitz’in yaptığı açıklamalarda B serisinin yakında çıkacağı belirtiliyor. Netscape’in kurucusu Andreessen Horowitz ve ortağı Marc Andreessen Oculus VR için birlikte çalışıyor.

 

Oculus Rift’in özelliklerine bakacak olursak, en dikkat çekici özelliği kullanıcılarına stereoscopic 3D video oyunları oynamasına imkan sağlaması oluyor. Kickstarter’dan 2.4 milyon dolar değer gören projenin ilk aşamasının 16 ayda tamamlandığı belirtiliyor. Ayrıca 720p çekime sahip olmasına rağmen 1080p resim işleme prototipine sahip.


Oyun oynama ve film izleme konusunda yepyeni bir teknoloji sunacak. Netscape’in kurucusunun melek yatırımıyla gerçekleşen projenin kısa zamanda hayata geçirilmesi bekleniyor. Beklentinin büyük olduğu projenin sadece video oyunlarından ibaret olmadığı, ekran çözünürlüğü ve bir çok endüstrinin birleştiği tasarımı konusunda çığır açacağı belirtiliyor. 
1386950428_basliksiz-3.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.