Donanım

Olympus E-M1: Yeni aynasız

Amiral gemi şehre döndü

Olympus E-M1: Yeni aynasız

Aynasız kameralar giderek olgunlaşıyor. Profesyonelden biraz daha az profesyonellik arayanlar için iyi seçenekler olarak geliyor ve hedef kitlesine ulaşıyor. Olymus OM-D gibi avantajlı bir model olarak geliyor.

1378805503_olympus-em1.jpg

E-M1 Olympus’un aynasız modelleri arasında amiral gemi konumunda olacak. Kamera hedefi çok hızlı algılıyor ve çift otomatik odaklamalı sistem sunuyor.

Gözlerinizi kameranın merceğine yaklaştırdığınızda kamera ekranının ışığı otomatik olarak kapanıyor. Kameranın Live MOS resim sensörleri 16.3 mega piksel çözünürlük sunuyor. TruePic VII görüntü işleme sistemi ISO hassasiyetini en verimli hale getirmenize yardımcı olur.

1378805542_olympus.jpg

Görüntülerde E-M1 ile çekilmiş akşam görüntüleri bulunuyor. Güneş ışığı altında bir çok kamera iyi çekim sağlar ancak gece resimleri konusunda kamera kalitesini belli ediyor.

E-M1, Samsung NX-300’den daha büyük bir model olarak geliyor. Kontrolleri kolay olan kamera HDR modunda oldukça başarılı. Manual modunda da istediğiniz ayarları yapabiliyorsunuz. Video kalitesi beklenilenden daha az gürültü içeriyor.

1378805701_olympus-cameras-front.jpg

Olympus E-M1 Ekim ayında 1399$ fiyatla gelecek. Siyah ve birkaç renk seçeneği de bulunacak. Siz cihazı nasıl buldunuz?

Yorumlar
Misafir
dizaynı şekli çok güzel ancak gereksiz pahalı, $700 civarlarında olmalıydı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.