OnePlus 12 ve OnePlus Open güncelleme aldı

OnePlus 12 ve OnePlus Open modelleri, Android 15 Beta 2 güncellemesi aldı. Bu güncelleme ile gelen yenilikler ise kullanıcıları heyecanlandıracak.

OnePlus 12 ve OnePlus Open güncelleme aldı

OnePlus, OnePlus 12 ve OnePlus Open akıllı telefonları için Android 15'in ikinci beta güncellemesini kullanıma sunmaya başladı. Şirket, bu güncellemenin "geliştiriciler ve diğer ileri düzey kullanıcılar için en uygun olduğunu" ve "yazılım geliştirme konusunda az deneyimi olan veya cihazını günlük kullanım için kullanmayı planlayan" kişilere önerilmediğini belirtiyor. Dolayısıyla, bu güncellemeyi yüklemeyi düşünenlerin, potansiyel olarak kararsız yazılımla başa çıkma konusunda rahat olmaları gerekiyor.

OnePlus forumunda yapılan resmi duyuruya göre, Android 15 Beta 2, sistem kararlılığı ve performans iyileştirmelerine odaklanıyor. Ayrıca, ekran görüntüsü ön izlemelerinde Auto Pixelate işlevinin çalışmaması sorununu da çözüyor. OnePlus Open cihazlarına özgü olarak, bölünmüş ekran modunda karşılaşılan sorunlara yönelik bir düzeltme de içeriyor.

OnePlus 12 ve OnePlus Open güncelleme aldı - Resim : 1

Bununla birlikte, bu güncellemenin hala beta aşamasında olduğunu ve bazı sorunlarla birlikte geldiğini unutmamak önemli. OnePlus, en son sürümde karşılaşılan sorunları listeledi. OnePlus 12 kullanıcıları, müzik çalma, Hava Hareketleri, kamera modları arasında geçiş yapma ve Duvar Kağıtları ve Stil ayarlarında simge stillerini seçme konusunda sorunlarla karşılaşabilir. Ayrıca, bazı durumlarda kararlılık sorunları yaşanabilir.

OnePlus Open kullanıcıları ise benzer müzik çalma, Hava Hareketleri ve simge stilleri sorunlarıyla karşılaşacak. Ek olarak, bölünmüş ekran modundan sonra son görev kartlarının kaybolmaması, fotoğraflarda ProXDR düğmesinin görünmemesi, başlangıç animasyonunun tamamlanmaması ve yüzer pencereler kullanıldığında görev çubuğunun anormal görüntülenmesi gibi sorunlar rapor edildi.

Beta programına katılmak isteyenler, talimatları OnePlus forumunda bulabilir. Güncellemeyi yüklemeye karar verenlerin, yükleme sırasında telefonlarının temizleneceği için verilerini yedeklemeleri öneriliyor.

Bu güncellemeyle ilgilenen kullanıcılar, daha detaylı bilgi ve tam değişiklik listesini OnePlus forumundan öğrenebilirler. Unutmayın, beta sürümleri her zaman bazı riskler taşır, bu yüzden sadece bu riskleri göze alabilecek kullanıcıların güncellemeyi yüklemeleri tavsiye ediliyor.