OnePlus'tan uygun fiyatlı canavar gibi monitör!

Çinli teknoloji şirketi OnePlus, bir süre önce ilk defa isimlerinden bahsettiği ve sektördeki ilk adımı olan iki monitör modelini resmen tanıttı.

OnePlus'tan uygun fiyatlı canavar gibi monitör!

Çinli teknoloji şirketi OnePlus, akıllı telefon pazarındaki başarısını monitör piyasasında da tekrarlamak istiyor. Bugüne kadar satışa sunduğu akıllı telefon modelleriyle, kendine sadık önemli bir müşteri kitlesi oluşturmayı başaran, bunun haricinde de kararsız akıllı telefon meraklılarının ise çoğu zaman kendisine çekmeyi bilen OnePlus, benzer bir süreci monitör pazarında da yaşamak istiyor.

Şirket tarafından ilk defa isimleri birkaç hafta önce anılan ve o günden bu yana merakla beklenen iki yeni monitör, dün akşam saatlerinde resmen tanıtıldı. OnePlus’ın ilk monitörleri olmaları nedeniyle tüm gözlerin üzerlerine çevrildiği bu iki cihaz, birbirinden güç, performans ve ekran boyutu konularında ayrılıyor.

OnePlus'tan uygun fiyatlı canavar gibi monitör!

OnePlus Monitor X 27 adından da anlaşılacağı üzere 27 inçlik bir ekranla geliyor. 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip bu cihazın aynı zamanda 165Hz yenileme hızına sahip olduğunu belirtelim. Ancak OnePlus Monitor X 27’nin en önemli özelliği, eğimi ayarlanabilen yapısı. Hatta oyun dünyasına özel geliştirilen bu monitörü, 90 derece açıyla çevirerek dik bir şekilde bile kullanabilirsiniz. 15 Aralık’tan itibaren satışa sunulacak olan bu monitörün fiyatı ise 340 dolar olarak açıklandı.

OnePlus Monitor E 24’e baktığımız zamansa, bu defa karşımıza 24 inç büyüklüğünde ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde bir monitör çıkıyor. Genel kullanıcı kitlesini hedefleyen ve abisinde olduğu gibi yükseklik veya eğim ayarı bulunmayan bu monitörün çıkış tarihi ve fiyatı henüz belli değil.