Donanım

Oppo ve OnePlus için satışlar durduruldu! Bir dönemin sonu

Oppo ve OnePlus için Almanya'da satışlar durduruldu. Bunun sebebi ise Nokia tarafında yaşanan bir anlaşmazlık.

Oppo ve OnePlus için satışlar durduruldu! Bir dönemin sonu

Oppo ve OnePlus bir anlaşmazlık yüzünden Almanya'da satışlarını durdurmak zorunda kaldı. iki Standart Temel Patent (SEP) üzerinde dava açan Nokia lehine bir mahkeme kararının iki şirketin de akıllı telefon ve akıllı saat satışı durduruldu.

Oppo'nun Alman sitesinde şu anda hiçbir telefon listelenmemiş gibi çorak görünüyor. OnePlus'ın Alman sitesi hala telefonları gösteriyor, ancak “Satın Al” düğmesi mevcut değil ve Mağaza sayfası yalnızca kulaklık ve aksesuar satıyor.

Oppo ve OnePlus için satışlar durduruldu! Bir dönemin sonu

oppo

OnePlus'ın iletişim direktörü Spenser Blank, The Verge'e: “Devam eden yasal meseleyi çözmek için ilgili taraflarla aktif olarak çalışıyoruz. İlgili ürünlerin satış ve pazarlaması askıya alınırken, OnePlus Alman pazarına bağlı kalmaya devam ediyor ve operasyonlarımıza devam edecek. Bu arada, Almanya'daki OnePlus kullanıcıları, ürünlerimizden ve düzenli yazılım güncellemeleri ve satış sonrası hizmetlerimiz gibi ilgili hizmetlerimizden eskisi gibi yararlanmaya devam edebilir.” ifadelerini kullandı

Hem OnePlus hem de Oppo, Nokia'nın iki patent için "makul olmayan derecede yüksek bir ücret" talep etmesini suçluyor. 2018'de Nokia ve Oppo çok yıllı bir patent anlaşması imzaladı, ancak ilişki 2021'de dağılmaya başladı. Mevcut davanın merkezinde yer alan iki SEP, EP19173705 ve EP07826610 kod isimli cihazlardı. Oppo her an mahkemenin kararına itiraz edebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.