Oppo’nun yeni kulaklıkları, Apple AirPods’a fazlasıyla benziyor

Çinli teknoloji devi Oppo tarafından satışa sunulan Enco Air 3 Pro modeli, Apple’ın popüler kulaklık modeli AirPods’a olan benzerliğiyle dikkat çekti.

Oppo’nun yeni kulaklıkları, Apple AirPods’a fazlasıyla benziyor

Çin merkezli teknoloji devi Oppo, yeni nesil kablosuz kulaklık modeli Enco Air 3 Pro'yu Hindistan'da kullanıcıların beğenisine sundu. Bu model, bazı önemli premium özelliklerle birlikte geliyor.

Kulak içi tasarıma sahip olan bu ürün, Apple AirPods'a benzer bir görünüme sahip. Şarj kutusu ise çakıl taşı şeklinde tasarlanmış. Dikkate değer bir nokta, EncoAir 3 Pro'nun, Oppo'nun Mart 2023'te Çin'de lanse ettiği Enco Free 3 modelinin yeniden markalanmış bir versiyonu olması. Bu kulaklık modeli, bambu lifi kullanılarak üretilen özgün 12.4mm sürücüler içeriyor.

Oppo’nun yeni kulaklıkları, Apple AirPods’a fazlasıyla benziyor - Resim : 1

Oppo’nun yeni kulaklıkları, Apple AirPods’a fazlasıyla benziyor

Enco Air 3 Pro, Bluetooth 5.3, LC3, AAC, SBC ve LDAC ses kodeklerini desteklemekte. Hi-Res ses sertifikalı olan bu model, aynı zamanda Oppo'nun kendi mekansal ses teknolojisini de içeriyor. Oppo'nun bu yeni kablosuz kulaklık modeli, 49 desibel seviyesinde Aktif Gürültü Engelleme (ANC) ve oyuncular için ideal olan 47ms gecikme süresi özelliği sunuyor.

Bu kulaklıklar, tam şarjla 30 saate kadar kullanım süresi sağlıyor. Kulaklıkların tek başına pil ömrü ise 7 saat. Enco Air 3 Pro ayrıca, IP55 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklılık özelliği sunuyor. Oppo, yeni kablosuz kulaklığı Yeşil ve Beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile piyasaya sürdü. Fiyatı 4,999 INR (60 dolar) olarak belirlenen Enco Air 3 Pro, 11 Temmuz 2023'te satışa sunulacak.