Donanım

Oyun bilgisayarı almayı düşünenler dikkat! Fiyatlar uçuşa geçti!

Koronavirüs salgınıyla birlikte ortaya çıkan kriz oyun bilgisayarı fiyatlarını da etkiledi. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Oyun bilgisayarı almayı düşünenler dikkat! Fiyatlar uçuşa geçti!

Şu aralar tüm dünya koronavirüs salgını ile mücadele halinde. Bu mücadele kapsamında pek çok işyeri ve fabrika da kepenklerini indirdi. Pek çok ülkede sokağa çıkma yasakları ilan edilirken, halk kendisini evlere kapattı.

Hal böyle olunca oyun, film ve dizi gibi vakit geçirmelik aktivitelere yönelim arttı. Eğer evinizde bir konsol ya da oyun bilgisayarı varsa kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Lakin yoksa ve şu aralar yeni bir tane almayı düşünüyorsanız pek de aceleci davranmanızı tavsiye etmeyiz.

Oyun bilgisayarı almayı düşünenler dikkat! Fiyatlar uçuşa geçti!

Koronavirüs salgını ile birlikte en çok talep gören ürünler, oyun bilgisayarı, konsollar ve oyunlar oldu. İnsanlar evlerinde eğlenceli vakit geçirebilmek için bu kendisini dijital oyunlara verdi.

Hal böyle olunca oyun bilgisayarları ve konsollara olan talep de arttı. Talep artınca da fiyatlar yükseldi.

Koronavirüs öncesinde oyun oynamak için ideal bir sisteme sahip olan GTX 1050Ti ekran kartlı 8GB RAM’e sahip, 8 ya da 9 nesil i5i7 işlemciyle donatılmış bir laptop modelini 5000 TL civarına satın alabiliyordunuz. Şimdi ise aynı sistem için en iyi ihtimalle 6000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. O da şansınız varsa. Çünkü pek çok e-ticaret sitesinde stoklar tükenmiş durumda. Hangi modele baksanız alt kısmında “gelince haber ver” ibaresi görüyorsunuz.

Eğer bu yasaklar ve salgın bir süre daha devam ederse, teknoloji ürünlerinin fiyatı daha da artacak gibi görünüyor. Muhtemelen salgın sonrasında tüm dünyayı ekonomik açıdan zor günler bekliyor.

Yorumlar
samet
arkadaşlar sakin olun letgodan saglam müsteri bulun bilgisayarı ordan alın ve şuna dikkat edin hardisksiz bir pc alın yoksa nemi olur tamda bu olur siz bilgisayarı açarsınız kredi kartı veya kimlik bilgileriz o kişiye mutlaka gider ooyuzden hardissiz ve ssd siz almanız şart ayrıyeten onu siz alıp takabilirsiniz
Cevapla
anti comar
Şaşıracak bir durum göremiyorum dolar 7 tl +/- bizim Avrupalı halkların yaşam standartlarını yakalamamız imkansız.Virüs dolaylı yolla nufusun yarısını eritirse kalan kırk milyon insan krallar gibi yaşar
Cevapla
Dodo
100mbit net + geforce now da akıyor oyunlar.
Cevapla
enyakinnerde.com
Asus i7 16 gb ramli bilgisayar 7200 ken şuan 9500 tl. Bu kadar artışın sebebi nedir. Böyle artış mı olur.
Cevapla
Ali
Kardeşim arz talep ilişkisi yüzünden üretim dursa bile milyonlarca stokları vardır bu markların bi ürüne beklenen fazla talep oluşursa fiyatı her zaman yükselir ne zaman her evde bi bilgisayar olursa o zaman o fiyatlar düşer
KKA
Nvidia ve Gigabyte fabrikalarını durdurdu.
Oguz
Zaten dolar ucuncs en dandik parçalar bile el yakmaya başladı. Bana göre zamanla uzaktan erisimle oyun oynama olayı iyice gelisecek ve daha kimse böyle araba yüküyle para yatırmak zorunda kalmayacak.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.