Donanım

Oyuncular için özel tasarım anakartlar

ASUS Republic of Gamers serisi anakartlar oyuncular için tasarlandı.

Oyuncular için özel tasarım anakartlar

ASUS Republic of Gamers serisi anakartlar oyuncular için özel olarak tasarlandı. ROG serisi anakartlarda yer alan özellikler hem oyunculara, hem de hız aşırtma tutkunlarına büyük avantajlar sunuyor.

Oyuncuların taleplerinin her zaman standart kullanıcılardan çok daha farklı olduğunun bilincinde olan ASUS, Republic of Gamers serisine dahil olan modellerinde fark yaratan ve faydalı birçok özellik sunuyor. ASUS ROG serisi anakartlar, hız aşırtma tutkunlarından, sıkı oyunculara kadar üst seviye kullanıcıların taleplerini fazlasıyla karşılayan çok sayıda yenilikçi özellikle dolu.

1363102960_asus-rog-m5e.jpg

Hız Aşırtma Tutkunları İçin

OSD TweakIt

OSD TweakIt yazılımının kullanıcı dostu grafik arayüzü ile sisteminizin değerlerini gerçek zamanlı olarak değiştirebilir, sonuçlarını anında görebilirsiniz. Detaylı hız aşırtma yapmayı kolaylaştıran OSD TweakIt ile sisteminizin performansını donanım tabanlı ayar seçenekleri ile artırabilirsiniz.

OSD Monitor

OSD Monitör, sisteminizin durumunu gerçek zamanlı olarak takip etmenizi, kritik değerleri ve bilgileri anında görebilmenizi sağlayan bir özellik. POST kodlarını anlık görebilme, VGA Hotwire ve Subzero Sense özelliklerinden gelen verileri gerçek zamanlı olarak takip edebilme gibi yetenekler ile sisteminizi her daim kontrol altında tutabilirsiniz.

Subzero Sense

Üst seviye hız aşırtma uzmanları her zaman sıvı azot soğutma kullanır. Bu da sistem sıcaklığının çok düşük derecelerde olmasına neden olur. Bu seviye hız aşırtma işlemlerinde sistem sıcaklığını ölçmeyi mümkün kılan Subzero Sense özelliği -198,8 dereceye kadar sıcaklığı ölçebilir.

VGA Hotwire

Sistem voltajı ile oynarken en ufak değişken bile önem taşır. VGA Hotwire özelliği sayesinde ROG anakartınızın üzerindeki özel yuvalara birer kablo takıp diğer uçları da ekran kartınızın voltaj regülatörüne bağladığınızda ekran kartınızın voltaj değerlerini de takip edebilir böylece risk almadan sistem voltajını ayarlayabilirsiniz.

Extreme Engine Digi+ II

En kaliteli Japon üretimi 10K siyah metal kapasitörlere sahip olan Extreme Engine Digi+ II ve dijital VRM tasarımı ile işlemci ve bellek frekanslarını yüksek performans alacak şekilde değiştirmek mümkün. Hassas ayar seçenekleri sayesinde yüksek performansın yanı sıra daha verimli ve uzun ömürlü bir kullanım sunuluyor.

Benersiz Oyun Deneyimi

ROG Hybrid Thermal Çözümü

ROG Hybrid Thermal çözümü dünyanın hava ve sıvı soğutmaya kendiliğinden hazır ilk termal tasarımıdır. ROG Maximus V Formula modelinde yer alan bu tasarım, özel ROG tasarımı ısı kanatları, ısı boruları ve tamamı bakır sıvı kanalı ile bu çözüm üst seviye kullanıcılara geniş ve esnek seçenekler sunuyor. Güç dağıtım bileşenlerindeki ısıyı çok daha verimli ve etkili şekilde uzaklaştıran ROH Hybrid Thermal, hız aşırtma tutkunlarının tam da aradığı çözüm.

SupremeFX IV

Oyuncular için en önemli konular arasında yer alan ses kalitesi konusunda, ASUS ROG serisi anakartlar en iyi on-board çözümü sunuyor. Hassas testlerden geçen ses kapasitörleri daha derin sesler sağlarken, 300 ohm kulaklık amplifikatörü sayesinde oyun içi sesler daha önce hiç duymadığınız kadar güçlü ve etkileyici hale geliyor. PCB üzerindeki diğer bileşenlerin sinyalleri nedeniyle seste parazit olmasını engellemek için kartın üzerinde özel bir şekilde ayrılmış bölümde duran SupremeFX IV yongası on-board ses çözümlerinde sınırları zorluyor.

ASUS Republic of Gamers serisine dahil olan en son nesil anakart modelleri arasında, Maximus V Extreme, Maximus V Formula, Maximus V Gene, Rampage IV Extreme, Rampage IV Formula, Rampage IV Gene, Crosshair V Formula – Z ve Crosshair V Formula bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.