Donanım

Panasonic, en parlak geniş alan lazer projektörünü piyasaya sunuyor

Panasonic; özellikle geniş alan uygulamaları için tasarlanmış, 31.000 lümen parlaklığa sahip SOLID SHINE lazer fosfor projektörü tanıttı.

Panasonic, en parlak geniş alan lazer projektörünü piyasaya sunuyor

Hem WUXGA hem SXGA+ olarak Ekim 2016'dan itibaren satışa sunulan PT-RZ31K serisi, güçlü SOLID SHINE lazer teknolojisiyle donatılmış olağanüstü kompakt ve hafif gövdesiyle Panasonic ürün yelpazesinin en parlak üyesi olarak kendisine yer buluyor.

Benzersiz çift ışık kaynağı özelliği sayesinde, hem kesintisiz projeksiyon olanağı hem de teknik arıza durumunda yedek kaynak sağlanıyor. Projektör bu yönüyle yüksek profilli eğlence, sahneleme, kiralama ve sergileme uygulamaları için ideal hale geliyor.

Panasonic'in özel SOLID SHINE lazer teknolojisi; renk bozulması olmadan 7/24 kesintisiz çalışma sağlayarak, kalıcı, parlak ve etkileyici görüntüler sunuyor.

Panasonic'in mevcut 3 Çipli DLP projektör lensleriyle uyumlu olan seri, operatörlerin yapmış oldukları yatırımı en üst düzeye çıkararak envanterlerindeki lenslerden yararlanmasını sağlıyor.

1477812044_panasonicrz31k1.jpg

RZ31K, geniş alan uygulamaları için gerekli olan son derece yüksek lümen çıkışı ve üstün lazer renk üretimi sunmakla kalmıyor, minimum hareket bulanıklığıyla olağanüstü net video görüntüleri üretmek için kare oluşturma teknolojisinden yararlanan Real Motion Processor'ı da içeriyor.

RZ31K, normal koşullarda bakım gerekmeksizin 20.000 saat çalışacak şekilde tasarlanmış bulunuyor. Toz, görüntü parlaklığını önemli ölçüde etkiler. Ancak PT-RZ31K, hava geçirmez optik bloğu ile hava sızdırmayan ve toza dayanaklı görüntü cihazları sayesinde geniş ölçekli, etkileyici ışık gösterileri ve 3B yansıtma gibi uygulamalar için son derece güvenilir bir temel sunuyor.

Lazer ışık kaynağı; yatay, dikey ve 360 derece eğimli projeksiyonla esnek kurulum olanağı da tanıyor.

Panasonic'in Avrupa Projektör Pazarlama Yöneticisi Hartmut Kulessa şöyle diyor: “Çift ışık kaynağı teknolojisi sayesinde bu yeni seri, dinamik yedekleme konseptini neredeyse tamamen ortadan kaldırma potansiyeline sahip. Projektörler geçmişe göre daha küçük ve daha az karmaşık olabileceğinden, zamanla paradan tasarruf edilmesi ve eğlence mekanlarında daha fazla koltuk satılabilmesi gibi nedenlerle etkinlik prodüksiyon ekipleri de bu seriyi olumlu karşılayacaktır.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.