Donanım

Panasonic, Toughpad FZ-M1’in Value Model versiyonunu tanıttı

Panasonic saha şartlarından etkilenmeden kesintisiz mobil çalışmaya olanak tanıyan tam dayanıklı tablet Toughpad FZ-M1’in Value Model versiyonunu tanıttı

Panasonic, Toughpad FZ-M1’in Value Model versiyonunu tanıttı

Panasonic 7 inç ekran boyutuna sahip tamamen dayanıklı Windows tableti Toughpad FZ-M1’in Value modelini tanıttı. Enerji verimi ve taşınabilirlik odaklanılarak tasarlanan Intel® Celeron® işlemcinin avantajlarını sunan tablet, işleri gereği daha çok hafif ölçekli uygulamalara ihtiyaç duyan ve mevcut eski cihazlarını değiştirmek isteyen endüstriyel şirketler için hem uygun maliyetli hem de daha esnek bir çözüm olarak öne çıkıyor. 

Panasonic Avrupa Bölgesi’nden Sorumlu Pazarlama Müdürü Jan Kaempfer yeni versiyonla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Toughpad FZ-M1’in yeni versiyonu özellikle ulaştırma, lojistik, depolama, ağırlama ve kamu güvenliği alanlarında çalışan mobil çalışanların geleneksel ve modern ihtiyaçlar karşısında yetersiz kalan PDA cihazlarının yerini alabilecek ideal bir ürün. Bu ürün farklı kurumsal ve mobil çalışan ihtiyaçlarına uyarlanabilen geniş çeşitlilikte mobil cihazlar geliştirme yaklaşımımızın en güncel örneğidir.”

Toughpad FZ-M1’in Value modeli gücünü en son nesil Intel® Celeron® işlemciden alıyor. Çift çekirdekli Intel® Celeron® N2807 işlemci yüksek performansı, verimli güç kullanımı ve mobil cihazlara özel tasarımı nedeniyle özellikle bu ürünün işlemcisi olarak tercih edildi.  Tabletin fansız çalışma özelliği sayesinde üretilen ısı da en düşük seviyede kalıyor.

Intel® EMEA Çokuluslu Şirketler Satış Direktörü Maurizio Riva ise şunları söylüyor: “Yeni Intel® Celeron® üstün performans, uzun batarya ömrü ve olağanüstü kullanıcı deneyimleri sunmanın yanında insanların, cihazlarını kullanma tarzlarını da geliştiriyor. Panasonic’in yeni tableti bu yeni Yonga Üzeri Sistemi kullanarak tüm kullanıcılarına mükemmel mobil bilişim deneyimini yaşatacak.”

 1400597156_panasonic-toughpad-fzm1-ces-launch-635.jpg

Toughpad FZ-M1’in Value Model versiyonu 2GB RAM (4GB opsiyonel) ve 128GB SSD özelliklerinin yanında Windows 8.1 işletim sistemi ile donatılmış bulunuyor. 

Yalnızca 540g ağırlığında ve 18mm kalınlığındaki Toughpad FZ-M1, sahip olduğu yapılandırma girişleri ve entegre iş genişletme modülü ile yüksek oranda esneklik sunuyor. Kurumun ihtiyaçlarına doğrudan uygun olacak şekilde ayarlanabilen cihaz dikey uygulamalar için tabletten mobil bir araca dönüşebiliyor. Ayarlanabilen entegre seçenekler arasında 4G mobil geniş bant, GPS ve anten üzerinden araç geçişi yer alıyor. Entegre iş genişletme modülü seçenekleri arasında Mini-Serial, LAN, NFC, akıllı kart okuyucu, 1D/2D barkod okuyucu, UHF RFID ve çalışma esnasında değiştirilebilen pil becerileri yer alıyor. Toughpad FZ-M1’in standart özellikleri arasında tam boyut USB 3.0, micro SD, kulaklık, DC-In ve microSIM bulunuyor.

Rakipsiz görüntüleme kalitesi

En son LCD teknolojisini kullanan Toughpad FZ-M1, iç ya da dış mekânda çalışmaları fark etmeksizin tüm 7 inç tablet kullanıcıları için rakipsiz görüntüleme kalitesi sunuyor. Ekstra geniş görüntüleme açıları, güçlendirilmiş cam, yüksek kontrast oranı gibi özelliklerin yanında 500 cd/m2 yüksek parlaklık ile birlikte Panasonic yansıma önleyici katmana sahip WXGA (1280x800) çözünürlüklü ekran, her türlü aydınlatma koşulunda on parmak kapasitif dokunmatik ekran becerilerini sergileyebiliyor.

Hem küçük hem dayanıklı

Toughpad ürün ailesi Panasonic’in tamamen dayanıklı Toughbook ürün gamı ile benzer dayanıklılık standartlarına sahip. 150 cm yükseklikten düşmelere karşı dayanıklılığı testlerle sabit olan Toughpad FZ-M1 toz ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarını karşılıyor ve -10 ila +50 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor. 

Uzun pil ömrü ve çalışma esnasında pil değiştirme özelliği

Ortam ışığı sensörü gibi dahili pil ömrü tasarruf teknolojilerine sahip olan Toughpad FZ-M1, 2 saat süreli şarj edilen değiştirilebilir pili ile 8 saat boyunca çalışabiliyor. Daha uzun süre çalışma ihtiyacı bulunan kullanıcılar için çalışma anında değiştirilebilir pil kurulumu ayarlanabilir giriş seçenekleri ile yapılabiliyor.

Kameralar ve iletişim özellikleri

FZ-M1, canlı video görüşmesi ya da sahada fotoğraf çekme ihtiyacı bulunan kullanıcılar için 2 megapiksel ön kamera, stereo mikrofon ve 5 megapiksel arka kamera özellikleriyle donatıldı. Opsiyonel olarak 8 megapiksel arka kamera özelliği de bulunuyor.

Geleceğin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan Toughpad FZ-M1, mekandan bağımsız bağlantı sunmak için son derece uygun özelliklere sahip. Bu özellikler arasında 4G/LTE için Gobi 5000 modülü, Bluetooth® v4.0 ve kablosuz LAN yer alıyor. Anten bağlayıcısı üzerinden opsiyonel çift geçiş özelliği kablosuz bağlantının araç yuvaları üzerinden yönlendirilmesini sağlıyor. Bu sayede daha gelişmiş ve daha istikrarlı bir kablosuz bağlantı performansı sağlanıyor. FZ-M1, masaüstü kızağı aksesuarı sayesinde tam bir masaüstü deneyimi sunacak esnekliğe de kavuşuyor.

Toughpad’i verimli kılan aksesuarlar

Mobil çalışanların Toughpad FZ-M1’den en yüksek faydayı sağlamaları için masaüstü kızağı, araç yuvası, çoklu pil şarj aleti, omuzluk, el kayışı, taşıma kılıfı ve pasif kalem gibi aksesuarlar sunuluyor.

Toughpad FZ-M1 Value Model versiyonu Haziran 2014’ten itibaren 1.399 avro tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla piyasada olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.