Donanım

Philips, P5 motoru ile TV sektöründe fark yaratacak!

Yeni Philips TV serisinin önde gelen ürünleri, üstün yeni P5 görüntü işleme motorunun kullanılmasıyla çok daha net ve kusursuz bir görüntü kalitesine sahip oluyor.


Philips P5, mevcut Perfect Pixel Ultra HD motorla karşılaştırıldığında hem görüntü işleme özelliklerinde, hem de görüntü işleme gücünde %50 oranında bir performans artışı sağlıyor. 

Beş işlemci gücüne sahip olan P5, Ultra HD ve 4K görüntülerin getirdiği üstün veriyi kolaylıkla yönetmek için ihtiyaç duyulan görüntü işleme ölçeğinde. P5, görüntü kalitesini tanımlayan Kaynağı Mükemmelleştirme, Netlik, Renk, Kontrast ve Hareket olmak üzere beş değişkenin her birini analiz ediyor, yorumluyor ve ayrı ayrı ele alıyor.

Birden fazla yongadan tek yongaya geçiş de işlenen verilerin doğru bir zamanlamayla daha hızlı aktarılmasını ve tüm görüntü işleme işlemi içerisinde daha fazla kontrolünü sağlıyor.

Görüntü işleme setinin, HDR içeriğin ve yüksek ışıklı ekranların gelişiyle birlikte temel bir gelişme olan kaynak girişine sahip olmasında büyük rol oynuyor. 

Televiyonlarımızda parazit ve yapaylık gibi rahatsız edici görsel kusurların çoğunluğu dikkate alındığında; P5 Kaynak Mükemmelleştirme paraziti düzeltip azaltırken Akıllı Bit Geliştirme sistemi ise görüntünün diğer kısımlarında detay kaybı olmadan daha düzgün geçişlerle 8 bit görüntüyü neredeyse 14 bit hassasiyete çıkartarak rahatsız edici diğer kusurları önlüyor.

1504173828_philips-tv-2017-1.jpg

Netlik artırması açısından P5 motoru, yeni bir Detay Sayacı ve iyileştirilmiş Netlik Sayacına ek olarak yeni bir Detay İyileştiricisine sahip. Detay İyileştirici, daha iyi bir derinlik izlenimi oluşturmak üzere daha az çizgi, daha derin detaylarla görsel olarak artırılmış bir görüntü sağlayarak her türlü içeriği daha net bir biçimde Ultra HD görüntüye dönüştürüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.