Donanım

Philips yeni nesil kavisli monitörü BDM3490UC'yi tanıttı

Philips’in kavisli monitörü ile görüntünün merkezine

Philips yeni nesil kavisli monitörü BDM3490UC'yi tanıttı

Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, masaüstü için hazırlanan ilk kavisli ekranıyla karşınızda. 34 inçlik Brilliance Curved UltraWide ekran, kullanıcının son derece sürükleyici ve odaklı bir görüntüleme deneyimlemesini sağlıyor.  Dahili hoparlörlerle geliştirilmiş zengin DTS™, müthiş bir surround ses ile görselleri tamamlıyor. UltraWide ekran ve Quad HD çözünürlüğü, sRGB renk ve  üretkenliği artıran MultiView ile, 34 inçlik bu ekran ofis profesyonellerinin en doğru şekilde görüp düşünmelerine yardımcı olmak için cezbedici kavisler sunuyor.1441715947_bdm3490uc00-mi1-global-001.jpg

İyi bir konsantrasyon için kavisli ekran ve sürükleyici ses
Arka plandaki seslerin, çalan telefonların ve gelip geçen insanların gürültüsü nedeniyle,  ofisler, ellerindeki işe tam olarak odaklanmak isteyen masabaşı çalışanları için dikkati dağıtabilecek unsurlarla doludur. Oysa konsantrasyonun bozulmaması için, daha fazla kişisel alan yaratarak kullanıcının çevresinde zarif bir kavis çizen bir monitörden daha iyi bir yol olabilir mi?

İşte yeni Brilliance Curved UltraWide ekran, kullanıcıyı, masaüstünün merkezine yerleştiriyor.  Yakından bakıldığında, ekran tamamen masada oturan kişiye odaklanıyormuş algısı oluşuyor. Kavisli şekil, kullanıcıların ekranın kenarlarındaki içeriği görmek için başlarını daha az çevirmeleri gerektiği anlamına geliyor. Uçtan uca cam ve ultra dar çerçeve ise görüntüleme alanını maksimize ederek bu pürüzsüz görünümü daha da iyileştiriyor.

MMD EMEA Bölgesi Ürün Müdürü Artem Khomenko, “Kavisli ekran, görüntü kenarınıı ve pikseli kullanıcıya yaklaştırarak görüntüleme deneyimini daha rahat hale getiriyor. İzleyiciler, masa üstündeki bir ekrana bir televizyona olduğundan daha yakın oturuyorlar, böylece ekran kavisi, dikkat dağıtıcıları asgari düzeyde tutarak çok daha sürükleyici bir çalışma seansı yaratıyor.” diyor.

Bu deneyim, ekranın dahili ses teknolojisiyle, sesi canlandıran DTS ses zenginleştirme ile güçlendiriliyor. DTS ile, ekranın dahili hoparlörleri ses çeşitliliğini zenginleştiriyor, netliği iyileştiriyor ve bas surround efektleri geliştiriyor.

1441715966_bdm3490uc00-fp-global-001.jpg

Böyle harika görseller ve bu görselleri saran ses sayesinde, kullanıcılar büyülenmeye hazırlıklı olmalılar. Hatta olur da kullanıcıların dikkati dağılırsa bu, ancak ve ancak ekranın büyüleyici görünümünden kaynaklanabilir. Yerküreden ilham alan, parlak, zarif yüzeye sahip ve kaliteli malzemeden üretilen bu ekran, görenleri kendine hayran bırakacak.

Daha fazla üretkenlik için görüntü performansı
34 inçlik yeni Brilliance ekran, yenilikçi kavisli hatlarının yanı sıra, aynı zamanda ekran üzerinde de harika bir performans sunuyor. CrystalClear, UltraWide Quad HD görüntüleme, AH-IPS LCD teknolojisi ve 3440 x 1440 çözünürlük sayesinde görseller mükemmel ve jilet gibi keskin. Ekran, bir milyardan fazla renk arasında ayrım yaparak her geçişin süper akıcı olmasını sağlıyor. Aynı zamanda % 99 sRGB renk desteği de sağlıyor– bu da, farklı uygulamalar ve cihazlarda renk doğruluğunu korumak için şart.

UltraWide 21:9 format sayesinde, çoklu görev yürütmelerle geçen yoğun bir gün boyunca yayılacak bol alan var. Örneğin kullanıcılar, pencereler arasında sürekli gidip gelmeden karşılaştırmaları yan yana görüntüleyebilirler ve ekran, MultiView ile olduğu gibi çoklu bölümlere ayrıldığında bile, yorulmadan konsantre olmak için metin ve rakamları süper yüksek kontrast ile görüntüleyebilirler. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar çoklu cihazlarla bağlantı kurarak ve yan yana içerik görüntüleyerek karmaşık çoklu görev yürütmesi çok daha kolay bir hale geliyor.

Philips Akıllı Teknolojiler sayesinde görüntü performansı daha da fazla destekleniyor, bütün bunlar, kullanıcılara mümkün olan en iyi görüntüleme deneyimini sunma sözünün bir parçası. SmartContrast, en iyi dijital görüntü ve videolar için kontrastı güçlendirmek üzere renkleri otomatik olarak ayarlıyor ve arka aydınlatmanın yoğunluğunu kontrol ediyor. Hatta günlük ofis uygulamaları ve daha düşük enerji tüketimi için ideal görüntüleme sunmak üzere özel bir Ekonomi modu bile var. SmartResponse ise tepki sürelerini otomatik olarak oyun ya da film gibi uygulamaların gerekliliklerine uydurarak titreşimsiz, gecikmesiz ya da hayalet görüntüler olmadan sunulmasını sağlıyor.

1441715981_bdm3490uc00-app-global-001.jpg

Kolayca bağlayın ve keyfini çıkarın
Yeni ekranda, profesyoneller için işi kolaylaştıracak bütün bağlantı seçenekleri mevcut: Maksimum görseller için DisplayPort ve HDMI 2.0, mobil içeriğin keyfini büyük ekranda çıkarmak için MHL teknolojisi ve hızlı veri transferleri ve akıllı telefon şarjı için USB 3.0.

Philips’in kavisli yeni UltraWide LCD ekranı, Kasım 2015 sonundan itibaren 1135 USD (KDV hariç) fiyatından piyasada bulunabilecek.

Teknik Özellikler:

Özellik

Philips BDM3490UC/00 ekran

LCD panel tipi, ölçüsü

AH-IPS LCD

Arka aydınlatma teknolojisi

W-LED

Panel ölçüsü

34.1 inç / 86.7 cm

Etkili görüntüleme alanı

798.2 (H) x 334.8 (V) - 3800R kavisle*

Optimal çözünürlük

3440 x 1440 @ 60Hz

Görüntüleme açısı

172° (H) / 178° (V), @ C/R > 10

Parlaklık

300 cd/m²

Renk sayısı

1.07 milyar renk (8 bit + FRC)

MultiView

PIP/PBP modu, 2x cihaz

MHL

1080P @ 60Hz

Bağlantı

·        USB: B.C.1.2 ile USB 3.0 x 4

·        Sinyal Girişi: DisplayPort 1.2, HDMI 2.0 x 1, HDMI 1.4 (MHL ile) x 1, HDMI 1.4 x 1

·        Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync yeşil

·        Ses (Girişi/Çıkışı): PC ses girişi, Kulaklık çıkışı

Sürdürülebilirlik

·        Çevre ve enerji: EnergyStar 6.0, EPEAT Silver, TCO edge, RoHS

·        Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi: 100 %

·        Spesifik Maddeler: PVC / BFR içermeyen kasa, Cıva içermez, Kurşun içermez

Uygunluk ve standartlar

Düzenleyici makam onayları: CE İşareti, FCC B Sınıfı, SEMKO, cETLus, CU, TCO sertifikası, EPA, WEEE, RCM, UKRAINIAN, CECP, ICES-003, E-standby, TUV/ISO9241-307, SASO, KUCAS

Kabin

·        Ön çerçeve: siyah/gri

·        Arka kapak: beyaz

·        Ayak: siyah/gri

·        Yüzey: parlak/dokulu

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.