Donanım

Popüler Samsung modeli Android 12 güncellemesi almaya başladı!

Android 12 güncellemesi bazı modellere beklenenlerden erken geldi. İşte detaylar.

Popüler Samsung modeli Android 12 güncellemesi almaya başladı!

Android 12 işletim sisteminin 4 Ekim'de yayınlanması bekleniyor. Yayınlandığı gibi ilk olarak Google Pixel cihazlar güncellemeyı alacaktı. Ancak Samsung bundan önce bomba haberi duyurdu. Galaxy S21 cihazları Android 12 güncellemesi almaya başlıyor.

Samsung, bu beta sürümleri her yıl daha erken çıkarmayı başardığını söylüyor, ancak şirket bu yıl 2020'ye kıyasla sadece bir veya iki hafta kadar öne çekmeyi başardı.

Samsung Galaxy S21 Android 12 güncellemesi alıyor

Popüler Samsung modeli Android 12 güncellemesi almaya başladı! - Resim : 1

Beta programı için kayıtlar, iPhone 13'ün de duyurulduğu gün yani bugün başlayacak. Kullanıcıların denemek için Samsung Üyeleri uygulamasına kaydolmaları gerekecek. 

Android 12 beta sürümü aslında Samsung'un Android sürümü olan One UI 4'e uygun. Android 12 görünüm açısından bir çok yenilik getirecek. Bir Pixel telefonda, tüm düğmeler büyük görünecek ve renkler,  duvar kağıdınıza göre dinamik olarak değişecek. Bir Galaxy S21 telefonunda, Samsung'un Google'ın tasarı dilinin ne kadarını kullanmayı planladığını henüz tam olarak bilmiyoruz. Bir kullanıcı arayüzünün zaten birçok tema seçeneği vardı. Samsung mağazası da onlarcasıyla dolu.

Ancak Android 12 ile gelecek özellikleri şöyle sıralayabiliriz: Zengin tema seçenekleri,  cihazınızın görünümünü ve işlevselliğini ayarlamanıza izin vererek ana ekranınızı, simgelerinizi, bildirimlerinizi, duvar kağıtlarınızı ve çok daha fazlasını yapılandırmanız için araçlar sunacak. Yeniden tasarlanan, yükseltilmiş widget'lar, görünürlükten görünüme kadar kapsamlı özelleştirme sunacak.

Samsung ayrıca, mikrofon ve kamera kullanımdayken Android 12'nin görsel göstergelerini de benimsiyor. Ayrıca, bu sensörleri tamamen kapatmak için geçişler olacak. Yeni widget'lar da gelecek. Samsung'un kendisi son birkaç yıldır nispeten tutarlı bir estetik yönde ilerliyor. Android 12 ile birleşince iki görünüm uyumlu olacak mı göreceğiz. 

Yorumlar
Nova
Galaxy A11 android 12 güncellemesi gelcek bu çok iyi keşke rem 3GB OLSA bu android güncellemesi ile
Cevapla
Bilal
Samsung galaxy s9 android 12 varmi olmaz??
Cevapla
Veysel
Acaba M30s gelir mi ? Piyasaya sürülme 2019 Eylül 20,21,22 bi zahmet bi telefona 3 yıl değer biçsin yahu ...
Cevapla
Abdullah Efe Kızıltepe
A70 e gelicek mi acaba
Cevapla
Akın
S20 kullanıyorum, güncellemeyi yapmak için yapmam gereken bir şey var mı?
Cevapla
Nova
Yapman gereken bir şey yok sadece yazılım güncellemesi yerine gir ordan görürsün zaten iyi günler
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.