Donanım

Exynos 2200 ne kadar güçlü? İşte yanıtı

Gelecek yıl Galaxy S22 serisinde yer alacak Exynos 2200 yonga seti Geekbench'te bazı özelliklerini gösterdi.

Exynos 2200 ne kadar güçlü? İşte yanıtı

Bugün, AMD grafikleri içeren yeni Samsung Exynos 2200 yonga seti popüler kıyaslama platformu Geekbench'de görüldü. Bir rapore göre gelecek yıl Galaxy S22 serisinde yer alacak Exynos 2200 yonga seti Geekbench'te karşımıza çıktı.

Her ne kadar bu liste bize oldukça ilginç bir görünüm sunsa da, görünüşe göre yeni işlemci performans söz konusu olduğunda o kadar etkileyici olmayabilir. Tek çekirdek testinde Exynos 2200 1073 puan almayı başarırken, çoklu çekirdek testi 3389 puanda geldi. Bunlar iyi rakamlar olsa da performans Qualcomm Snapdragon 888'den çok da önde görünmüyor.

Samsung Exynos 2200 detayları belli oldu

Ayrıca Geekbench listesi, bu çiplerle ilgili bazı detayları da ortaya çıkardı. Buna göre, Cortex-X2 çekirdeği karşımıza çıkacak. Ancak bu, daha önce piyasaya sürülen Exynos 2100'ün X1 çekirdeğine kıyasla ciddi bir yükseltme sunmayacak. Samsung Exynos 2200, 2.59 GHz hızında ana çekirdek, 2.5 GHz hızında üç adet yüksek performanslı çekirdek ve 1.73 GHz hızında dört adet çekirdekten bir araya geliyor. Söz konusu çekirdekler Exynos 2100'den daha düşük saat hızına sahip. Dolayısıyla, Exynos 2200 etkileyici GPU performansı sunmaya ayarlanmış olsa da, mevcut CPU performansı son listeye dayanmıyor.

Karşılaştırma sitelerinde karşımıza çıktığına göre yakında Samsung resmi bir açıklama da yapacaktır.

Yorumlar
Zyrtcii
Bence gerçek sonuçları gizliyorlar. Sürpriz bir sıçrama için yapıyorlar bunu. Diğer türlü piyasayı Qualcome domine ediyor. Bu işin içinden çıkamayacaklar çünkü
Cevapla
appleFanı
hahahahahahahh :DDD
Cevapla
Mmet
Geçen sene çıkan: A14 işlemci Tek Çekirdek puanı 1605 çokluk Çekirdek puanı 4060, exinos işte bu kadar güçlü,
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.