Donanım

Popup Webcam’e sahip ilk Philips Monitörü

Kamerayı hedef alan bilgisayar korsanlarının hayatını zorlaştırın.

Popup Webcam’e sahip ilk Philips Monitörü

Bilgisayar korsanlarının hiç olmadığı kadar yaratıcı olduğu ve webcam’ler üzerinden risk maruziyeti potensiyeline dair büyüyen bir farkındalığın geliştiği günümüzde,  lider teknoloji şirketi ve Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, ihtiyaç duyulduğunda ortaya çıkan, duyulmadığında ise ekran çerçevesinde saklı kalan webcame’e sahip ilk Philips ekranını piyasaya çıkarıyor. Üstelik Ağustos ayında piyasaya çıkması planlanan 27 inçlik yeni 272B7QPTKEB ekran, sunduğu yüksek güvenliği mükemmel ekran performansı ile birleştiriyor: Quad HD çözünürlük ile alabildiğine net görüntüler, IPS panel teknolojisinin ekstra geniş görüntüleme açıları, daha hızlı veri transferi için süper hızlı USB 3.0, bir de çevre dostu üretkenlik için PowerSensor teknolojisi. Bu monitörü 24 inçlik ya da UHD çözünürlüğe sahip diğer popup webcam'li monitörler de bu yıl içerisinde takip edecek.

1470747531_bildklein.jpg

Ofisteki webcam’ler için daha fazla güvenlik
Webcam’ler, dünyanın dört bir yanındaki iş arkadaşları ve ortaklar ile irtibat halinde kalmanın hızlı ve kolay bir yolu haline geldi. Çoğu profesyonel için, webcam, havada binlerce kilometre yol kat etmeden insanlarla yüz yüze iletişim kurmak – ve işbirliğini güçlendirmek –  için gerekli bir araç. Ancak her webcam, şirketin içine açılan bir pencere demek.  Bilgisayar korsanlarının bunu ihlal etmesi durumunda,  teorik olarak yetkisiz bir erişim noktası yaratmak için kullanılabilir. MMD Philips Monitörleri Avrupa Ürün Müdürü Albert Ulfman, “Giderek büyüyen olası güvenlik ihlallerine dair farkındalık ile, artık pek çok kullanıcı webcam’inin bütün gün açık şekilde durmasını istemiyor,” dedi ve ekledi:  “İşte son olarak piyasaya çıkan bu ekranın yeni webcam’i, kullanıcıların bütün bu endişelerini ortadan kaldırıyor. Webcam, toplantılar için gerekli olduğunda çıkıyor, kullanılmadığında ise düzgünce monitörün içine giriyor.”

Profesyoneller için düşünülmüş bütün diğer Philips ekranlarında olduğu gibi, bu yeni ekranın da üretkenlik sağlamak için onu farklı kılan bir dizi başka özelliği bulunuyor. 27 inçlik ölçüsüyle her masaya sığacak kadar kompakt. Ultra dar ekran çerçevesi sayesinde, görüntüleme alanı maksimize ediliyor – bu da, çoklu ekranlar yan yana dizildiğinde daha sürükleyici bir deneyimi de beraberinde getiriyor. 2560 x 1440 piksellik  Quad HD çözünürlük sayesinde görüntü kalitesi mükemmel – bu özellik, ekranın desteklediği Displayport ve HDMI gibi yüksek bant genişliğine sahip kaynaklardan maksimum görüntüleme netliği elde etmek için tasarlandı. Monitör, aynı zamanda “Daisy Chaining” özelliğini de destekliyor: “Daisy Chaining” her iki cihaz arasında tek bir bağlantı kullanarak bir dizi cihazı birbirine bağlayabilmek anlamına geliyor. İşte her monitör seti arasındaki bir DisplayPort kablosuna sahip bu kablolama düzeni, daha derli toplu bir sistem konfigürasyonu sağlıyor. Çoklu monitöre sahip bir kurulumun ana faydası ise artan üretkenlik ve pürüzsüz çoklu görev yürütme.

Çevre dostu üretkenlik
Yeni 272B7QPTKEB ekran, aynı zamanda MMD’nin sürdürülebilir üretkenliğe verdiği taahhüdün de bir örneği.  Güç tüketimini mümkün olduğunca düşük tutmak için yenilikçi sensörlere sahip. Örneğin PowerSensor, masada birinin bulunup bulunmadığını algılayarak  kullanıcının masadan uzaklaşması halinde ekran parlaklığını otomatik olarak azaltır. Tek başına bu özellik bile, enerji maliyetlerini yüzde 80’e varan oranda düşürebilir  ve aynı zamanda da ekranın ömrünü uzatır. BFR içermeyen kasa ve yüzde 85 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik de ekranın gerçekten çevre dostu bir üretkenlik aracı olduğu yönündeki haklı iddiasını güçlendiriyor.

Philips’in yeni 272B7QPTKEB ekranı, Ağustos ayında799 USD tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.

Teknik Özellikler:

 Özellik  Philips 272B7QPTKEB ekran
 LCD panel tipi  IPS teknolojisi
 Arka aydınlatma teknolojisi  W-LED
 Panel ölçüsü  27 inç / 68.5 cm
 Etkili görüntüleme alanı  596.7 (H) x 335.7 (V)
 Görüntü oranı  16:9
 Optimal çözünürlük  2560 x 1440 @ 60 Hz
 Görüntüleme açısı  178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
 Parlaklık  350 cd/m²
 Kontrast oranı (tipik)  1,000:1
 Renk sayısı  16.7 milyon (Gerçek 8 Bit)
 Görüntü optimizasyonu  SmartImage
Özellikler • Dahili Hoparlörler: 2 W x 2
• Dahili webcam: Mikrofonlu ve LED göstergeli 2.0 megapiksel kamera
• Kullanıcı kolaylığı: SmartImage, Giriş, PowerSensor, Menü, Güç Açık/Kapalı
• Kontrol yazılımı: SmartControl
• Diğer kolaylık özellikleri: Kensington kilidi, VESA montajı (100x100mm)
• Tak & Çalıştır Uyumluluğu: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7
 Ayak • Yükseklik ayarı: 150 mm
• Rotasyon: 90°
• Sağa sola dönme: -175/175°
• Eğilme: -5/20°
 Bağlantı • USB: USB 3.0x3 (biri hızlı şarj olmak üzere)
• Sinyal Girişi: VGA (Analog), DisplayPort 1.2, mini DisplayPort 1.2 x 1, HDMI 1.4
• Sinyal Çıkışı: DisplayPort çıkışı
• Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync yeşil
• Ses (Girişi/Çıkışı): PC ses girişi, Kulaklık çıkışı
 Sürdürülebilirlik • Çevre ve enerji: PowerSensor, EnergyStar 7.0, EPEAT Gold, TCO edge, RoHS
• Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi: %100
• Tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik: % 85
• Spesifik Maddeler: PVC / BFR içermeyen kasa, Cıvasız, Kurşunsuz
 Uygunluk ve standartlar  Düzenleyici Makam Onayları: CE İşareti, FCC B Sınıfı, SEMKO, cETLus, CU-EAC, TCO edge, TUV Ergo, TUV/GS, EPA, WEEE, UKRAINIAN, ICES-003

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.