Donanım

Qualcomm 215 tanıtıldı!

Qualcomm'un en yeni üyesi Qualcomm 215, özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. İşte detaylar!


2 serisinin yeni üyesi Qualcomm 215; 64-bit işlemci, çift ISP desteği ve bir günden fazla dayanan pil ömrüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Platformun şarj etme hızı da yüzde 75 daha yüksek. 

Qualcomm 215 tanıtıldı!

Qualcomm 215 yüzde 50 iyileştirilmiş işlemci performansı sunuyor. 2 serisindeki ilk 24 bit işlemci performansında önemli bir fark yaratıyor ve modern 64 bit uygulama desteğiyle daha iyi cihaz dayanıklılığı sunuyor.

Qualcomm Hexagon dijital işlemci sayesinde dayanıklı bir performans sunan platform ile 5 günden fazla aralıksız müzik çalabiliyor. Qualcomm Adreno 380 grafik işlemci ve ekran teknolojisi ise 10 saatten fazla video oynatılmasını mümkün hale getiriyor.

Quick Charge desteği sayesinde geleneksel uygulamalara kıyasla yüzde 75 daha hızlı şarj edebilirken daha düşük güç ve ısı çıkışına sahip. Ayrıca şarj etme süresini performansından hiçbir ödün vermeden başarıyor. 

Qualcomm 215, 2 serisinde bir ilk olan çift ISP özelliğiyle çift kamera desteği sunuyor. Üçüncü parti ekosistemin desteğiyle çift kameralar optik zum ve derinlik algılama özellikleriyle gelişmiş, zengin detaylı fotoğraf sonuçları veriyor.

13 megapiksele kadar görüntüyü yakalayabilen Qualcomm 215 aynı zamanda 2 serisinde ilk kez HD+ çözünürlük de sunuyor. Bu sayede kullanıcılar daha fazla içeriğe bakabilecek, daha fazla izleyebilecek ve daha iyi bir ‘çok yönlü görme’ deneyimi yaşayabilecek.

Adreno 308 grafik işlemci sayesinde de Qualcomm 215 bir önceki nesle göre yüzde 28 iyileştirilmiş oyun performansı sunarak günlük oyunlarda net grafikler sunuyor. 

Qualcomm 215 Mobil Platform’un 2 serisindeki özelliklere bakacak olursak;

  • 64-bit işlemci
  • Çift ISP
  • 13 MP’e kadar fotoğraf yakalama
  • Full HD 1080p video kalitesi
  • HD+ çözünürlüklü ekran desteği
  • Hexagon dijital sinyal işlemcisi ve sensör işlemcisi
  • Çift SIM ve çift VoLTE desteği
  • EVS sesli aramalar
  • Wi-Fi 802.11ac
  • Android’de NFC ödemelere destek

Peki ya siz Qualcomm 215 hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Yorumlar
Serhan
SDM450 ile benzer performans, yani orta segment özelliklerini düşük segmente indirmişler, bu durumda düşük segment bu yeni işlemcinin fiyatı önem arz ediyor. 8909 ile aynı fiyat seviyesinde ise başarılı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.