Donanım

Qualcomm 24 çekirdekli işlemcisini tanıttı!

Qualcomm, sunucu işlemcisi geliştirme alanındaki ilerlemeleri duyurdu


Qualcomm, dünya çapında sunucu işlemcisi geliştirme sürecine olan bağlılığını ve bu alandaki ilerlemelerini ön plana çıkaran duyurularda bulundu. 

Yapılan ilk duyuru, şirketin halihazırda veri merkezlerine yönelik geliştirilen Sunucu Geliştirme Platformu’nun (SDP) canlı uygulaması ile ilgiliydi. Sistem, ARMv8-A yönerge setine dayanan, 24 çekirdekli yongadaki sisteminin (SoC) üretim öncesi versiyonunu barındırıyor. 

1444904681_wsqualcommchiphigh4.jpg

Şirket ayrıca aşağıdaki duyuruları yaptı:

Xilinx ile stratejik ve teknik iş birliği kuruldu. İş birliği kapsamında, Qualcomm’un sunucu platformları üzerinde yer alacak FPGA etkin dinamik iş yükü ivmelendirilmesi eşliğinde sektörde lider heterojen hesaplama çözümlerinin sunulması hedefleniyor.

Qualcomm’un sunucu teknolojisi ekosistemini ticarileşmeye bir adım daha yaklaştıran, çok aşamalı teknoloji iş birliği kuruldu. Bu iş birliği kapsamında Mellanox, Ethernet ve InfiniBand arabağlantı çözümleri sunacak. Buna paralel olarak, Qualcomm’un ARM yönerge setine dayanan sunucu CPU’ları ölçeklenebilir sunucu ve depolama altyapılarına uygun hale getirilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.