Donanım

Qualcomm, Broadcom'un yeni teklifini de reddetti!

Qualcomm, Broadcom'un yeni teklifini yine reddetti. Peki, Broadcom satın alma işlemi için ne kadar teklif etmişti?


Qualcomm, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Broadcom tarafından satın alınmak istenmişti. Ancak yonga seti üreticisi Qualcomm, 130 milyar doları elinin tersiyle itmişti. Bu teklifte Broadcom, hisse başı Qualcomm'a 70 dolar ödeyecekti.

Broadcom, reddedildikten sonra Qualcomm için hisse başı 80 dolar teklif etmişti. Ancak bu da kabul edilmemişti. Broadcom, bugün ise hisse başı ödeyeceği değeri 82 dolara yükselttiğini açıkladı. 

Broadcom, Qualcomm hissesi için 60 dolar nakit ve 22 dolar değerinde Broadcom hissesi teklif etti. Ancak bu teklif de Qualcomm cephesi tarafından yine kabul edilmedi. 

Qualcomm önümüzdeki günlerde 38 milyar dolar karşılığında NXP firmasını satın alacak. Broadcom'un teklifinin; NXP firmasının Qualcomm bünyesinde olmadan hesaplandığı için kabul edilmediği söyleniyor. 

Broadcom, NXP'nin Qualcomm'un bünyesine geçtikten sonra teklifini 88 dolar ila 90 dolar arasında bir miktara yükseltebilir. Bakalım Qualcomm ile Broadcom arasındaki ilişki nasıl sonuçlanacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.