Donanım

Qualcomm, iPhone X'un satışlarını durdurmak için dava açtı!

Qualcomm, iPhone X'un satışlarını durdurmak için dava açtığını açıkladı. iPhone X'un satışı durabilir!


Bir süredir adı Broadcom ile anılan Qualcomm, Apple'a açtığı davalar ile son günlerde gündeme gelmeye başladı. 2017'nin başından beri başlatılan dava sürecinde bugün ilginç bir gelişme yaşandı. Qualcomm, Apple'ın Snapdragon işlemcilerinde patent ihlali yaptığını dile getirdi. Bu ihlalden sonra Qualcomm, iPhone X'un satışını durdurmak için kolları sıvadı.

İddialara göre; iPhone 7'den iPhone X'a kadar tüm iPhone modellerinde bu ihlal söz konusu. Toplamda 16 patentin ihlali iPhone X'un satışını durdurabilir. Bu patentler arasında; düşük güç modu ve kameranın otomatik odaklaması gibi temel şeyler yer alıyor.

1512115734_qualcomm-apple-1.jpg

Qualcomm, 16 patent ihlalinin 5'ini gerekçe göstererek, iPhone X'un satışının Amerika'da durdurulmasını mahkemeden talep etti. Bu olaylardan sonra Apple cephesi sessizliğini hala koruyor. Eğer mahkeme Qualcomm'u haklı bulursa, iPhone X'un satışı duracaktır ve bu da Apple'a çok pahalıya mal olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.