Donanım

Qualcomm Snapdragon 898 performansta sınır tanımayacak

Samsung'un 4nm sürecini kullanan Qualcomm Snapdragon 898, %20 daha iyi performans sunacak. İşte detaylar. .

Qualcomm Snapdragon 898 performansta sınır tanımayacak

Qualcomm, yakın zamanda Snapdragon 888 serisi yonga setinin geliştirilmiş AI işleme özelliğine sahip Snapdragon 888+ 5G adlı yeni bir çeşidini tanıttı. Şimdi gözler, bu yılın sonunda piyasaya sürülecek olan Qualcomm'un yeni nesil yonga setinde.

Yaklaşan yonga seti, muhtemelen Snapdragon 895 veya Snapdragon 898 olarak adlandırılacak ve SM8450 model numarasıyla gelecek. Gelecek yıl piyasaya sürülecek amiral gemisi akıllı telefonların çoğuna güç verecek.

Qualcomm Snapdragon 898 gelişmiş performans sunacak

Qualcomm Snapdragon 898 performansta sınır tanımayacak - Resim : 1

Resmi duyuruya sadece birkaç ay kala, Qualcomm'un yaklaşmakta olan amiral gemisi işlemcisi ile ilgili ayrıntılar çevrimiçi olarak ortaya çıkmaya başladı. Digital Chat Station, Snapdragon SM8450'nin Samsung'un 4nm süreci kullanılarak üretileceğini ve yüzde 20 daha yüksek performans göstereceğini açıkladı.

Daha önce Qualcomm Snapdragon 898'in üç kümeli bir mimariye sahip olacağı bildirilmişti. Cortex-X2 tabanlı süper büyük bir çekirdek, Cortex-A710 tabanlı büyük bir çekirdek ve Cortex-A510 tabanlı küçük bir çekirdek içerecek. Tüm bu yeni tasarımlar ARM v9 Pure 64-bit sistemi altında olacak. Snapdragon 898, Cortex-X2, tasarım performansında X1'e göre yaklaşık yüzde 16 iyileştirme sunuyor. Yine de performans sonuçları için yonga setinin seri üretim versiyonunu beklememiz gerekecek.

Performans rekoru göz önüne alındığında, Xiaomi'nin bu yıl Aralık ayında Qualcomm Snapdragon 898 yonga seti tarafından desteklenen bir akıllı telefonu piyasaya süren ilk şirket olmasını bekliyoruz.

Ayrıca 2022'nin ikinci yarısında piyasaya sürülmesi gereken bir Snapdragon 898+ SoC olacak. Bir rapor, Qualcomm Snapdragon 898'in Samsung tarafından üretileceğini, Plus varyantının TSMC tarafından üretileceğini iddia ediyor.

Yorumlar
Bünyami
Qualcomm ne zamandan beri samsung'un oldu? Üretim yapması samsung'u qualcomm' un sahibi yapmaz.
Cevapla
Döner ayran
sürekli yenisini övüyorsunuz
Cevapla
Haklısın bro
Bencede haklısın aslında hiçbir değişiklik yok
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.